Zatrzymany sprawca kradzieży roweru - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca kradzieży roweru

Policjanci Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy zatrzymali 24-latka, który ukradł rower o wartości 650 złotych. Odzyskany jednoślad wrócił do prawowitego właściciela. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

12 sierpnia 2019 roku do komendy policji przyszedł ojciec 13-letniego chłopca, który zawiadomił, że w piątek, 9 sierpnia br. nieznany mężczyzna ukradł rower jego synowi. Do zdarzenia doszło na terenie parku przy Placu Wolności w Bełchatowie. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi małoletniego, wsiadł na rower i odjechał w nieznanym kierunku.

Powiadomieni o kradzieży policjanci wydziału kryminalnego od razu przystąpili do działania. Jeszcze tego samego dnia wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Mężczyzny nie było jednak w miejscu zamieszkania. Amator cudzej własności, którym okazał się 24–letni bełchatowianin został zatrzymany 13 sierpnia br. na skrzyżowaniu w pobliżu komendy. Został rozpoznany przez operacyjnych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej jednak przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie ukrył rower.

Zabezpieczony jednoślad powrócił już do prawowitego właściciela. Sprawca kradzieży będzie natomiast musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną, której górna granica to nawet 5 lat więzienia.