Wjechał samochodem w przydrożne drzewo. Był pijany! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał samochodem w przydrożne drzewo. Był pijany!

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 31 letni kierowca vw vento, który swoją niebezpieczną podróż zakończył na przydrożnym drzewie. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń dwóch trzeźwych pasażerów volkswagena trafiło do opoczyńskiego szpitala. Apelujemy o rozwagę!

 Do zdarzenia doszło 2 grudnia br. o godzinie 9.00, na drodze wojewódzkiej w miejscowości Bukowiec Opoczyński. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 31 letni kierujący samochodem osobowym vw vento, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że kierowca  jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dwaj pasażerowie samochodu w wieku 45 i 26 lat  trafili do opoczyńskiego szpitala. Z posiadanych na tę chwilę informacji wynika, że ich życie nie jest zagrożone. Pasażerowie  byli trzeźwi. Kierujący już stracił prawo jazdy. 

Za spowodowanie  wypadku drogowego,  będąc w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o powtrzymanie się od kierowania samochodem po spożyciu alkoholu. Jak widać tego rodzaju zachowania  kończą się  bardzo niebezpiecznie.

Apelujemy też do osób, które wiedzą o nietrzeźwości kierującego aby udaremniać takim osobom  możliwość kierowania samochodem. Świadome wsiadanie do samochodu, którym kieruje pijany człowiek jest nie tylko nieodpowiedzialne ale  bardzo niebezpieczne.

 

asp. szt. Barbara Stępień