Zatrzymany agresywny pijany kierowca - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany agresywny pijany kierowca

Policjanci zatrzymali 30-latka, który miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie, spowodował dwie kolizje drogowe , a następnie znieważył oraz dokonał naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 września 2016 roku. Dyżurny oficer KPP powiatu łódzkiego wschodniego został powiadomiony o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Gospodarz. Natychmiast w wskazany rejon został skierowany patrol ruchu drogowego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż kierujący ,30-letni mieszkaniec gminy Tuszyn, deawoo matizem uderzył w VW transportera, a następnie próbował pokrzywdzonemu wypłacić pieniądze za powstałe uszkodzenia. Pokrzywdzony nie wyraził na powyższe zgody, gdyż wyczuł woń alkoholu od sprawcy kolizji. Na miejsce zdarzenia dojechał volkswagenem polo brat zgłaszającego. Sprawca kolizji wykorzystując nieuwagę wsiadł do „polówki” i odjechał w kierunku miejscowości Rzgów, wjeżdżając wcześniej pojazdem do rowu. Po chwili wrócił uszkodzonym autem i oddał kluczyki właścicielowi. Cały czas był agresywny wobec innych uczestników kolizji. Kiedy przyjechali na miejsce policjanci natychmiast podjęli decyzje o zbadaniu go pod kątem stanu trzeźwości. Awanturnik zaczął stawiać czynny opór. 30-latek znieważał słownie funkcjonariuszy oraz dokonał naruszenia ich nietykalności fizycznej. Ostatecznie został obezwładniony. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego oraz funkcjonariuszy. Okazało się, że 30-latek z Tuszyna miał ponad 1,4 promila. Agresywny mężczyzna był wcześniej notowany za konflikt z prawem. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Ponadto odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz znieważenie i naruszenie nietykalności fizycznej funkcjonariuszy policji w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za  popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.