Kierował TIR-em mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował TIR-em mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy zatrzymali na terenie Wiączynia Dolnego, nietrzeźwego kierującego poruszającego się TIR-em. Nieodpowiedzialny mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

26 września 2016 roku na terenie całego kraju funkcjonariusze Ruchu Drogowego prowadzili akcję pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki” koordynowaną przez KGP, a mającą na celu eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Około godziny 08:25 na terenie Wiączynia Dolnego, mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd Scania z naczepą, którym kierował 56-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna posiadał uprawnienia na wszystkie kategorie prawa jazdy z wyłączeniem kat. A. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.  Funkcjonariusze uniemożliwiali mężczyźnie kontynuowanie jazdy, zatrzymali mu również prawo jazdy. Sprawa znajdzie finał w sądzie,  gdzie 59- latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata wszystkich posiadanych dotychczas uprawnień do kierowania pojazdami jak również zakaz ich prowadzenia.

Policjanci apelują o rozsądek. Jeśli spożywałeś alkohol nie wsiadaj za kierownicę samochodu, motocykla lub innego pojazdu. Jeśli nie masz pewności czy jesteś już trzeźwy, przyjedź wykorzystując środki komunikacji miejskiej lub przyjdź zachowując środki ostrożności do najbliższej jednostki policji, gdzie będziesz miał możliwość to sprawdzić. Bądź odpowiedzialnym kierowcą !!!