Podziękowania za godną naśladowania postawę - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za godną naśladowania postawę

Dzięki informacjom od świadków policjanci z Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali pijanych kierowców. Jeden z potencjalnych zabójców na drodze miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, drugi ponad 4.

 28 września 2016 roku około godziny 17:50 , oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał telefoniczną informację o nietrzeźwym kierującym. Podejrzenia zgłaszających wzbudził sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Samochód marki VW Polo jechał z Ujazdu w stronę Koluszek, skręcił się na stację paliw, za nim pojechali zgłaszający i tam we dwójkę zatrzymali pijanego kierującego, blokując mu możliwość wyjazdu i wyjmując kluczyki ze stacyjki.

Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 35-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał 1,8 promila  alkoholu w organizmie. Pijany kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tomaszowska Policja kieruje podziękowania dla obywatelskiej postawy mieszkańców Łodzi, którzy dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy stwarzającemu zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki   temu uniknięto potencjalnej   tragedii na drodze.

 

 

Kompletnie nieodpowiedzialny kierowca, zakończył swoją jazdę na ulicy Poznańskiej w Łowiczu . 28 września 2016 roku około godziny 16.00 dyżurny łowickiej policji otrzymał informację, że po terenie miasta porusza się kierujący samochodem marki Rover, który może być pod wpływem alkoholu. Dyżurny, nie lekceważąc zgłoszenia, przekazał niezwłocznie informację policjantom. Na ulicy Poznańskiej w Łowiczu mundurowi zatrzymali typowane auto. Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Za kierownicą rovera znajdował się 25-latek z powiatu łowickiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy, potwierdzono, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie 4,1 promila alkoholu. Teraz niechlubny rekordzista odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do dwóch lat pozbawienia wolności.
Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. Brak rozsądku może doprowadzić do tragedii na drodze. Taki kierujący stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Na  pochwałę zasługuje również świadomość i postawa osoby zgłaszającej, która zaniepokojona, nie wahała się zadzwonić na policję.