Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uszkodził kilka pojazdów i zatrzymał się na ogrodzeniu

8 grudnia 2016 roku około godz. 14. 45 dyżurny sieradzkiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna uszkodził dwa zaparkowane na ulicy Krakowskie Przedmieście pojazdy, zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia.Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 10 i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.


Przebywający w swoim mieszkaniu 52 – letni sieradzanin usłyszał hałas, a gdy wyjrzał przez okno zobaczył pojazd, który uderzył w betonowy płot posesji. Natychmiast przybiegł na miejsce zdarzenia. Okazało się, że za kierownicą Nissana Navary siedzi mężczyzna, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Kierowca próbował uruchomić pojazd, jednak 52 – latek szybko zainterweniował. Wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu, udaremniając kierowcy ucieczkę. Natychmiast zaalarmował Policję. Jak ustalono,  41 letni Sieradzanin, kierujący Nissanem Navara, jadąc ulicą Polną, stracił panowanie na pojazdem,  uderzył w zaparkowane na poboczu dwa samochody, po czym wjechał w ogrodzenie posesji. Przybyli na miejsce policjanci zbadali stanu trzeźwości kierowcy i okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na doznane obrażenia kierowcy, na miejsce wezwano również karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Na miejscu udzielono mężczyźnie pomocy medycznej. Decyzją lekarza, nie wymagał on dalszej hospitalizacji. W związku z popełnionym przestępstwem, 41 – latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 10 i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.
PAMIĘTAJMY:
        Picie alkoholu przez kierowcę uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem. Zmniejsza się też szybkość reakcji. Wypity alkohol powoduje pogorszenie widzenia w tym problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Ogranicza on również pole widzenia. Dlatego też nietrzeźwy kierowca może nie zauważyć pojazdu bądź pieszego z boku swojego pojazdu. Już od 0.3 promila alkoholu w organizmie występują drobne zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Z reguły od 0.6 promila, występuje już błędna ocena sytuacji i własnych umiejętności, a także nadmierna pobudliwość. Powyżej tej wartości mogą już wystąpić zaburzenia koordynacji ruchowej, mięśniowej i równowagi.