Policjant z Łęczycy czujny również na kutnowskich drogach - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Łęczycy czujny również na kutnowskich drogach

Policjant łęczyckiej komendy wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 19-letni mieszkaniec Kutna miał ponad promila alkoholu w organizmie. Straci prawo jazdy a sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności.

16 grudnia 2016 roku o godzinie 0.30 w Kutnie ulicą Łęczycką wracał po służbie do domu funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. W rejonie skrzyżowania z ulicą Mickiewicza, na łuku drogi w miejscu niedozwolonym, zaczął go wyprzedzać pojazd audi, który wpadł w poślizg, obrócił się i zjechał na pobocze jezdni. Policjant zatrzymał się i podbiegł do kierowcy audi, od którego czuć było silną woń alkoholu z ust. Funkcjonariusz zabezpieczył kluczyki od nietrzeźwego kierowcy. W miejscu zdarzenia zatrzymał się również świadek, który jadąc z przeciwnego kierunku swoim volkswagenem o mało nie został staranowany przez  audi. 

Wezwani na miejsce kutnowscy policjanci ustalili stan trzeźwości zatrzymanego. 19-letni mieszkaniec Kutna miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna szybko nie odzyska prawa jazdy, które zostało zatrzymane mu przez policjantów .

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i  zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.