Czujna nawet na macierzyńskim - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Czujna nawet na macierzyńskim

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, będąc na spacerze z dzieckiem, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. 25-latek spowodował kolizję drogową i chciał odjechać z miejsca zdarzenia – miał prawie promil alkoholu w organizmie.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek ,20 grudnia 2016 roku, około godz. 13:00 na ul. Julianowskiej w Łodzi.  Policjantka, która aktualnie przebywa na urlopie macierzyńskim zauważyła jak kierujący renault kangoo  cofając na drodze osiedlowej, doprowadził do uderzenia w zaparkowany samochód i z impetem odjeżdża z miejsca zdarzenia. Zachowanie kierowcy  mogło wskazywać, iż kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Policjantka znając topografię terenu pobiegła z wózkiem do wyjazdu z parkingu i zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu. Podczas rozmowy z kierującym wyczuła od niego woń alkoholu. Natychmiast o swoich spostrzeżeniach powiadomiła przełożonego prosząc o wsparcie. Sytuacja ta wzbudziła w kierowcy i jego pasażerce agresję. Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 25 letni łodzianin, kierował służbowym samochodem, mając prawie promil alkoholu w organizmie.
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący został ukarany 500 zł mandatem karnym natomiast za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.