Uratowany przed wychłodzeniem - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed wychłodzeniem

Policjanci z komendy w Poddębicach pomogli mężczyźnie, który leżał na schodach sklepu spożywczego w miejscowości Złotniki w gminie Dalików a z uwagi na niską temperaturę groziło mu wychłodzenie. 49-latek został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Zdecydowana i sprawna reakcja policjantów zapobiegła tragedii.Pamiętajmy! Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy.

27 grudnia 2016 roku tuż po godzinie 20.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który leżał na schodach przy sklepie spożywczym w Złotnikach. Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce, zastali tam 49-letniego mieszkańca gminy Dalików, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego i nie było z nim żadnego kontaktu. Z uwagi na niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu, powiadomiono pogotowie. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji policjantów prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112