Galerie zdjęć

Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi rozstrzygnięty

12 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół średnich podczas finałowego turnieju, walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, a partnerem wydarzenia województwo łódzkie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego.

Hala MOSIR przy ulicy Małachowskiego w Łodzi, zgromadziła uczestników turnieju z całego województwa. Do rywalizacji o miejsce na podium przystąpiły 24, czteroosobowe drużyny uczniów szkół średnich , wyłonione w eliminacjach powiatowych. Każdy zespół, reprezentujący powiat, składał się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.

Kolejna już  edycja turnieju, popularyzuje zawód policjanta, zachęcając młodzież do podjęcia w przyszłości decyzji o wyborze niebieskiego munduru. Poszczególne konkurencje są zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji. Po oficjalnym otwarciu spotkania  zawodnicy przystąpili równolegle do trzech konkurencji. Podczas testu sprawności fizycznej dzielnie pokonywali jego elementy. Świetnie radzili sobie z przewrotami, skokami przez płotki, rzucaniem piłką  czy wreszcie pokonywaniem skrzyni i biegiem wahadłowym pomiędzy pachołkami. Liczył się czas pokonywania przeszkód ale także prawidłowa technika. Konkurencją był także test wiedzy, a pytania  sprawdziły znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przeszli także indywidualną rozmowę kwalifikacyjną jako jedną z konkurencji turniejowych.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Podczas turnieju można było obejrzeć pokaz  przygotowany przez funkcjonariuszy SPKP w Łodzi, którzy prezentowali sprzęt wykorzystywany w swojej służbie, zobaczyć można było między innymi jak pracuje robot pirotechniczny i jak wygląda pojazd do przewożenia w sposób bezpieczny ładunków wybuchowych.

Policjanci z laboratorium  kryminalistycznego przygotowali ,,miejsce zbrodni”, pokazując w jaki sposób technicy kryminalistyki zabezpieczają ślady, opowiadali na czym polegają służbowe obowiązki w pracowni badań biologicznych, traseologicznych, mechanoskopijnych, badań chemicznych  czy daktyloskopijnych.

Warsztaty z pierwszej pomocy przygotowali kursanci z Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu.

Przedsięwzięcie uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Uczniowie dali z siebie wszystko. Walka o miejsca ,,na pudle ‘ była zacięta. Komisja turniejowa podliczyła punkty i wyłoniła zwycięzców. W ogólnej klasyfikacji zajmując I miejsce najlepsi okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

Na II miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

III miejsce zajęła młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

W kategorii najlepszy zawodnik turnieju – wygrał Alan Wiśniewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Nela Michalec z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

Duch walki porwał wszystkich, także kibicujące drużyny, spośród których nagrodzono najbardziej zagorzałych dopingujących. Nagrodę ,,Super Kibica” zdobyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie.

Gratulujemy zwycięzcom dziękując wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i walkę fair-play.

Dagmara Mościńska

wideo: sierż. Mateusz Piliński

zdjcia : st. sierż. Aneta Placek - Nowak

 

 • Zawodnik skacze przez płotki.
 • Uczniowie ze szkół średnich kibicują swoim drużynom.
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi wręcza dyplom i nagrody.
 • Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, która zajęła 2 miesjce.
 • Zawodnik omija pachołki.
 • Zawodnik skacze przez płotki.
 • Zawodnik omija pachołki.
 • Puchary i nagrody.
 • Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
 • Zawodni skacze przez skrzynie.
 • Organizatorzy i partnerzy turnieju będą wręczać nagrody uczniom.
 • Jedna z drużyn odbiera puchar i nagrody od organizatorów.
 • logo województwo łódzkie.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Glos_037_sd.m4a

Pobierz plik Glos_037_sd.m4a (format mp3 - rozmiar 2.04 MB)

Powrót na górę strony