Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamała zasady kwarantanny

Policjanci codziennie sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

W poniedziałek, 30 marca 2020 roku  policjanci z Łasku otrzymali zgłoszenie, że jedna z mieszkanek Łasku objęta kwarantanną nie stosuje się do przepisów i wychodzi z mieszkania. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, skontaktowali się telefonicznie z kobietą, żeby sprawdzić czy jest w miejscu zamieszkania. Okazało się, że kobieta jest w piwnicy, bo chciała przynieść warzywa. Nie widziała w swoim zachowaniu niczego niewłaściwego. Policjanci w rozmowie z mieszkanką Łasku uświadomili jej, że swoim zachowaniem łamie prawo. Polecili też natychmiastowy powrót do domu. W sprawie nie przestrzegania przez kobietę  kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Funkcjonariusze poinformują o zdarzeniu również służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.


Przypominamy!
Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

Powrót na górę strony