Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadowolenie mieszkańców najlepszym podziękowaniem

Na jedną z działek w Tuszynie pod osłoną nocy zostały wyrzucone odpady budowlane. Kiedy pokrzywdzony właściciel terenu zgłosił sprawę do tuszyńskiego komisariatu sprawą zajęła się policjantka, która natychmiast dotarła do sprawcy. Odpady zostały uprzątnięte a od zadowolonego mieszkańca Tuszyna wpłynęły podziękowania.

20 kwietnia 2022 roku do Komisariatu Policji w Tuszynie zgłosił się właściciel jednej z działek usytuowanych na terenie miasta. Jak się okazało kilka dni wcześniej w nocy na jego działkę zostały wyrzucone śmieci i odpady. Sprawą natychmiast zajęła się sierżant sztabowy Magdalena Sochaczewska. Jej zaangażowanie i szybkie działanie pozwoliły natychmiast ustalić pojazd, który służył do przewożenia odpadów i dotrzeć do osoby, która wyrzuciła śmieci na prywatnym terenie i zupełnie do tego nie przeznaczonym. Wyrzucone odpady zostały uprzątnięte w ciągu kilku dni a odpowiedzialny za to 25-letni łodzianin teraz odpowie przed sądem.

Od usatysfakcjonowanego zgłaszającego wpłynęły podziękowania do Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Szczególne słowa uznania mieszkaniec Tuszyna kierował do Magdaleny Sochaczewskiej za jej zaangażowanie i niezwykle sprawne działanie.

Wzajemna odpowiedzialność i dojrzałość za życie w tym samym środowisku jest niezwykle ważna. Każdy kto dopuszcza się  wyrzucania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych musi liczyć się z konsekwencjami z artykułu 145 Kodeksu Wykroczeń. „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleńce, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany”.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • podziękowania od mieszkańca
  • wyrzucone śmieci na działce
  • wyrzucone śmieci na działce

Pliki do pobrania

  • 12.8 KB
Powrót na górę strony