Informacje

,,Na zakazie” przyjechali na przesłuchanie

W ciągu dwóch dni policjant z Andrespola ujawnił dwóch mężczyzn, którzy przyjechali pod posterunek samochodami, którymi sami kierowali. Jak się okazało 50 i 39-letni mężczyźni mieli aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

16 listopada 2022 roku tuż przed godziną 11:00 przed posterunkiem w Andrespolu pojawił się 50-letni mężczyzna, który został wezwany na przesłuchanie przez jednego z policjantów. Jak się okazało mundurowy dokładnie widział jak mężczyzna podjeżdża i parkuje samochodem marki Rover naprzeciwko posterunku. Po sprawdzeniu mężczyzny okazało się, iż posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Początkowo kierowca próbował wmówić policjantowi, iż przyszedł pieszo. Jednak całą sytuację widział mundurowy i zarejestrował monitoring.

17 listopada 2022 roku około godziny 13:30 do tego samego policjanta na wezwanie stawiła się w posterunku kobieta. Tym razem przyjechała z mężem, który ją przywiózł i kierował on peugeotem. Czujność policjanta doprowadziła do zweryfikowania osoby męża i jak się okazało 39-letni mężczyzna miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który złamał. Moment przyjazdu małżonków pod posterunek, również uchwycił monitoring budynku.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony