Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na zajęcia z Rogatkiem i spotkanie z Reksem

Policjanci z Pabianic zapraszają dzieci do udziału w multimedialnej lekcji z nosorożcem Rogatkiem bohaterem kampanii Kolejowe ABC II. Po przeprowadzonych zajęciach swoje umiejętności zaprezentuje również Reks – policyjny pies do zadań specjalnych. Akcja odbędzie się 16 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach.

  

16 marca 2023 roku w pabianickiej jednostce Policji, mieszczącej się na ul. Żeromskiego 18 w Pabianicach odbędzie się wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa. Multimedialne zajęcia z dziećmi poprowadzi nosorożec Rogatek. W ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego uczniowie poznają zasady zachowania się w pobliżu torów, na dworcu i w pociągu. W naukę bezpieczeństwa kolejowego zaangażowani są również pabianiccy policjanci, którzy zainicjowali wspólną akcję.

Po lekcji z Rogatkiem mundurowi zaproszą dzieci na spotkanie z Reksem i jego przewodnikiem. Starszy sierżant Paweł Kądziela opowie milusińskim o pracy swojego psiego kompana. Każde dziecko będzie mogło również wsiąść za kierownicę radiowozu oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym.

Adresatami akcji są dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie z klas I-VI szkół podstawowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, do komendy zaprosimy trzy grupy. Zgłoszenia do akcji należy przesyłać do 28 lutego 2023 roku na adres mail: agnieszka.jachimek@pabianice.ld.policja.gov.pl. Prosimy, aby w treści wiadomości dopisać, dlaczego to akurat Państwa klasa bądź grupa przedszkolna powinny wziąć udział w naszym przedsięwzięciu (Załącznik Nr 1). Grupy uczestników zostaną wyłonione poprzez wcześniejsze losowanie. Każda placówka może zgłosić dowolną ilość grup. O zakwalifikowaniu się do akcji oraz godzinie spotkania, placówki zostaną poinformowane drogą mailową 6 marca 2023r.

Każde dziecko biorące udział w naszej inicjatywie musi posiadać zgodę wypełnioną przez opiekuna prawnego (Załącznik Nr 2). Dokument należy dostarczyć do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach najpóźniej do 16 marca 2023 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 693 997 243.

Serdecznie zapraszamy!

sierż.szt. Agnieszka Jachimek

 

  • Grafika przedstawia logo Kampanii Kolejowe ABC, nosorożca Rogatka, a także przewodnika psa służbowego starszego sierżanta Pawła Kądziele wraz z wiernym kompanem - Reksem.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony