Zostań policjantem – czyli „Kryminalna Noc w Bibliotece” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań policjantem – czyli „Kryminalna Noc w Bibliotece”

Do ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zorganizowanej przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie w tym roku przyłączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Biblioteczne Biuro Śledcze czyli Kryminalna Noc w Bibliotece”.

5 października 2019 roku w sobotnie popołudnie o godzinie 18.00 Biblioteka otworzyła swoje drzwi dla przybywających gości. Spragnieni dreszczyku emocji zostali powitani przez Dyrektora Katarzynę Idzikowską oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Organizatorzy przygotowali na ten wyjątkowy wieczór szereg atrakcji. Podczas wydarzenia nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pn.: „Zagadka kryminalna z Wieruszowem w tle” ogłoszonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną i Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie.

Tego wieczoru wieruszowscy policjanci przygotowali inscenizację miejsca zdarzenia kryminalnego oraz pokaz niektórych czynności z udziałem technika kryminalistyki z wieruszowskiej jednostki policji. Pokaz zaprezentowany przez policjantów wzbudził duże zainteresowanie zgromadzonej publiczności. Wszyscy obecni dobrze się bawili i każdy mógł skorzystać z niepowtarzalnej okazji pobrania swoich śladów linii papilarnych a także zrobić sobie zdjęcie do „kartoteki policyjnej” . Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję obejrzeć wyposażenie policyjnego umundurowania ochronnego. Nie zabrakło również pytań związanych z codzienną służbą Policjantów, oraz na tematy związane z wstąpieniem w szeregi Policji. Imprezie towarzyszyła również wystawa kryminałów.

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, dziękuje Powiatowej Bibliotece Publicznej za zaproszenie do udziału w wydarzeniu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się organizację przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie oraz wszystkich uczestników zorganizowanego na tą okoliczność konkursu.

Asp. sztab. Damian Pawlak

  • Policjanci podczas "Kryminalnej Noc y w Bibliotece"