Wpadli z kontrabandą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą

Łódzcy policjanci zatrzymali 34-latka oraz 22-latkę podejrzanych o przestępstwa akcyzowe. Śledczy zabezpieczyli nielegalny towar wyceniony łącznie na około 65 tysięcy złotych.

Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi od jakiegoś czasu podejrzewali, iż w jednym z mieszkań na terenie Bałut może znajdować się tytoń lub papierosy bez polskich znaków akcyzy. 22 marca 2016 roku przy wsparciu funkcjonariuszy z V komisariatu postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Przez jakiś czas obserwowali podejrzewany lokal. W pewnym momencie zauważyli wychodzącego z mieszkania młodego mężczyznę niosącego papierosy. Jak się okazał był to towar nieposiadający znaków akcyzy. Śledczy podjęli więc decyzje o przeszukaniu mieszkania z którego wyszedł mężczyzna. Tam też odnaleźli ponad 1300 paczek papierosów różnych marek, około 25 litrów alkoholu oraz ponad 12 kilogramów tytoniu niewiadomego pochodzenia. Wartość rynkową zabezpieczonego towaru wyceniono na ponad 31 tysięcy złotych.
Podobne podejrzenia, tym razem dotyczące jednego z pawilonów handlowych postanowili sprawdzić funkcjonariusze 25 marca 2016 roku. Około godziny 5.00 rozpoczęli obserwacje targowiska. Kilka minut przed godzina 8.00 zauważyli kobietę niosąca czarny worek foliowy. Przypuszczając, iż może znajdować się w nim kontrabanda podeszli do kobiety. Wylegitymowali ją, a następnie sprawdzili pawilon z którego wyszła. Jak się okazało było w nim ponad 1800 paczek papierosów oraz prawie 6 kilogramów tytoniu niewiadomego pochodzenia. Wartość zabezpieczonego towaru wyceniono na prawie 34 tysiące złotych. 22-latka została zatrzymana. Jak się okazało kobieta była już wcześniej notowana za przestępstwa akcyzowe. Zarówno jej jak i zatrzymanemu 22 marca mężczyźnie grozi  kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.