AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi dla Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Oświaty.
Dodano: 02.09.2024 -
Niezwykle istotnym elementem trwającego sezonu letniego jest troska o bezpieczeństwo oraz właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji. W czasie tegorocznych wakacji Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi po raz kolejny zorganizował wyjazd kolonijny dla dzieci i młodzieży z rodzin funkcjonariuszy i pracowników Policji nad morze do miejscowości Jarosławiec.
Dodano: 20.08.2024 -
W dniach 26 – 27 czerwca 2024 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Najlepsi okazali się przewodnicy psów służbowych z czworonożnymi partnerami służący na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Wygrali w obu kategoriach: wyszukiwania zapachów narkotyków oraz wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.
Dodano: 29.06.2024 -
W dniach 19-21 czerwca 2024 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Zwycięzcy będą reprezentowali nasze garnizon w ogólnopolskim finale.
Dodano: 24.06.2024 -
Nadchodzące wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale również wielu niebezpieczeństw z jakimi w tym okresie mogą zetknąć się dzieci i młodzież. Jak się ich ustrzec, jak przygotować się do podróży oraz jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą - o tym dzisiaj usłyszeli uczestnicy pikniku, który zainaugurował sezon letni.
Dodano: 18.06.2024 -
Wam też pachnie latem i wakacjami? Już 18 czerwca 2024 roku zapraszamy na wielkie otwarcie sezonu wodnego. Podczas pikniku profilaktycznego będzie można zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego, a także wziąć udział w ciekawych konkursach. Serdecznie zapraszamy!
Dodano: 11.06.2024 -
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi zaprasza 19 czerwca br. w godz. 11.00-12.30 na warsztaty dotyczących praw i bezpieczeństwa konsumentów, które odbędą się w siedzibie WIIH w Łodzi ul. Gdańska 38. Pracownicy WIIH przybliżą zagadnienia z zakresu prawa konsumenckiego, mediacji, sądownictwa polubownego natomiast komisarz Grzegorz Mikołajczyk z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi omówi zagadnienia związane z bezpieczeństwem mieszkańców wobec współczesnych zagrożeń. Zapisy pod nr tel. 42 632-16-50, 731-794-646. Serdecznie zapraszamy !
Dodano: 03.06.2024 -
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mundurowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 28 maja 2024 roku w godzinach 10:00-14:00, w Uniejowie, przy obiekcie sportowym im. Włodzimierza Smolarka. Na uczestników czeka wiele atrakcji.
Dodano: 20.05.2024 -
25 kwietnia br. w Sali Omega w Kieleckim Ośrodku Wystawienniczym odbyła się uroczystość zakończenia trzeciej edycji Targów POLSECURE. Podczas gali wręczono nagrody i specjalne wyróżnienia. Poznaliśmy także laureatów konkursu „Nakręć się na…” oraz testu sprawności fizycznej. W wydarzeniu udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, któremu towarzyszył szef świętokrzyskich policjantów insp. Grzegorz Napiórkowski.
Dodano: 29.04.2024 -
24 kwietnia 2024 roku zakończył się cykl szkoleń dla pracowników socjalnych województwa łódzkiego. Zajęcia w ramach tego projektu przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W sumie policjanci przeszkolili blisko 1200 pracowników socjalnych.
Dodano: 25.04.2024 -
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
Dodano: 10.04.2024 -
Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi ogłosiła konkurs plastyczny wśród uczniów Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi pod nazwą „112 – numer, który ratuje życie”.
Dodano: 15.02.2024 -
Trwa kolejny tydzień ferii zimowych w województwie łódzkim. Co roku tym czasie Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi - ks. ppor. Jacek Syjud, przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, organizuje wyjazd w góry do miejscowości Zasadne.
Dodano: 07.02.2024 -
24 listopada 2023 roku w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” przy Alei Politechniki 10 odbył się XVI Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”, realizowany w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.
Dodano: 27.11.2023 -
12 października 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, odbył się konkurs zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, na najlepszego oskarżyciela publicznego policji garnizonu łódzkiego w 2023 roku, stanowiącego zarazem wojewódzkie eliminacje do III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada 2023 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Dodano: 13.10.2023 -
Policjanci garnizonu łódzkiego, wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Spalskim Hubertusie. Pokazy jeździeckie i pokazy zaprzęgów to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowano. Na stoisku profilaktycznym łódzkiej komendy, można było zobaczyć między innymi umundurowanie policjanta (hełm, tarcza, sprzęt pododdziałów zwartych). Odwiedzający mogli również dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych.
Dodano: 09.10.2023 -
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi rozpoczęli cykl szkoleń dotyczących ataków terrorystycznych na obszarach kolejowych, dla drużyn konduktorskich, kierowników oraz maszynistów pociągów. Pierwsze z nich odbyło się na terenie Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi.
Dodano: 30.09.2023 -
Pokaz sprzętu, zajęcia praktyczne w miasteczku ruchu drogowego, dmuchańce, konkursy i nagrody – wszystko to czekało na dzieci i ich opiekunów. Podczas imprezy rodzinnej, policjanci rozdawali odblaski oraz przypominali, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i podróżować samochodem.
Dodano: 28.08.2023 -
Ważnym elementem trwającego sezonu letniego jest troska o bezpieczeństwo oraz właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji. W czasie tegorocznych wakacji Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi zorganizował wyjazd kolonijny nad morze dla dzieci i młodzieży z rodzin funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Dodano: 21.08.2023 -
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili szkolenie dla policjantów z sezonowych komórek wodnych w zakresie realizacji zadań na wodach w trudnych warunkach atmosferycznych. Szkolenie zorganizowano we współpracy z WOPR-em w Tomaszowie Mazowieckim. Obejmowało ono prowadzenie akcji ratowniczych również w porze nocnej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dodano: 18.08.2023 -
Sezon wakacyjny już w pełni. Słoneczna pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi. Podczas pikniku policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa, dzięki którym spędzimy wakacje bez zmartwień i niepotrzebnego stresu. Świadomy i bezpieczny wypoczynek nad wodą, sprawny środek transportu i zabezpieczone mieszkanie to przepis na udany urlop. Wspólnie zadbajmy o to, aby letni czas upłynął nam na sielankowym wypoczynku.
Dodano: 03.07.2023 -
Czym dla dziecka jest bezpieczeństwo? W jakich sytuacjach i w jakim otoczeniu czuje się najlepiej? Co należałoby zrobić, żeby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa ludzi? To główne pytania, na które dzieci i dorośli szukali odpowiedzi w ramach realizacji akcji profilaktycznej pod nazwą „Bezpieczna przestrzeń – dobre praktyki z profilaktyki”.
Dodano: 16.06.2023 -
Wśród seniorów są ofiary przemocy - najczęściej psychicznej i ekonomicznej, czasami też fizycznej. W większości przypadków starszych ludzi krzywdzą ich bliscy. Gdzie i u kogo powinni szukać pomocy wyjaśniali eksperci, podczas konferencji zorganizowanej przez Regionalne Centrum Pomocy Społecznej w Łodzi oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.
Dodano: 15.06.2023 -
Jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie - na te i inne pytania znają odpowiedź seniorzy z Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którymi spotkali się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Dodano: 23.05.2023 -
Przed nami długi majowy weekend. Wzorem lat poprzednich nad bezpieczeństwem osób wypoczywających czuwać będą policjanci. Postarajmy się, żeby ten czas wypoczynku upłynął bezpiecznie, dlatego warto stosować kilka podstawowych zasad.
Dodano: 28.04.2023 -
Wielkanoc, to przede wszystkim czas odpoczynku i spotkań w gronie rodzinnym. Ten okres ściśle związany jest też z tradycją oblewania wodą w Poniedziałek Wielkanocny. Tradycja ta wywodzi się jeszcze z praktyk słowiańskich. Niestety, często kultywowanie tej tradycji zmienia się w wybryki chuligańskie młodych ludzi. Należy pamiętać, że dobrej zabawie powinien towarzyszyć rozsądek i umiar.
Dodano: 09.04.2023 -
Historia zna przypadki, kiedy agresja słowna lub fizyczna petentów, wobec pracownika socjalnego kończyła się tragicznie. Jak to zmienić, jak właściwie reagować, jak chronić swoje zdrowie i życie? O tym z pracownikami socjalnymi z naszego województwa rozmawiali policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Dodano: 30.03.2023 -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Dodano: 23.03.2023 -
20 marca 2023 roku na terenie obiektu „Leśna Osada Edukacyjna - Leśny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Zwierząt w Kole” (pow. piotrkowski) odbyło się spotkanie służb w ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach leśnych oraz obszarach kolejowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, Nadleśnictwa Piotrków, Posterunku Straży Leśnej w Piotrkowie Trybunalskim, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Państwowej Straży Rybackiej oraz Państwowej Straży Łowieckiej.
Dodano: 21.03.2023 -
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym zmrokiem.
Dodano: 21.03.2023 -
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej. Zorganizowane spotkanie pod nazwą „Bezpieczny i zdrowy senior” miało na celu szerzenie wiedzy z zakresu obecnych zagrożeń i metod ich unikania.
Dodano: 16.03.2023 -
Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100% odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Istotą pierwszej kampanii społecznej Państwowej Komisji do spraw Pedofilii jest rozbudzenie w dorosłych, w szczególności w opiekunach dzieci i młodzieży świadomości i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do najmłodszych, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone. W szczególności, celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.
Dodano: 15.03.2023 -
Korzystanie z sieci internet niesie za sobą liczne niebezpieczeństwa dla nieświadomych zagrożeń użytkowników. Dlatego też funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzą liczne spotkania, podczas których przedstawiają najczęstsze zagrożenia, jakie czyhają na seniorów oraz porady, jak nie dać się oszukać.
Dodano: 05.03.2023 -
Od 20 do 26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.
Dodano: 20.02.2023 -
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, to międzynarodowy dzień, który co roku odbywa się 11 lutego. Numer 112 to jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy, który pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu. W Centrach Powiadamiania Ratunkowego odbierany jest przez operatorów, którzy przyjmują zgłoszenia o wszelkiego typu zagrożeniach, wypadkach oraz prośbach o pomoc i kierują na miejsce zdarzenia odpowiednie służby.
Dodano: 12.02.2023 -
7 lutego 2023 roku, w ponad stu krajach, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Inicjatywie przyświeca hasło „Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Dodano: 07.02.2023 -
W czasie drugiego tygodnia ferii zimowych w województwie łódzkim (w terminie 22-28 stycznia 2023r.), Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi - ks. ppor. Jacek Syjud, przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi zorganizował kolejny wyjazd w góry do miejscowości Zasadne. Udział w nim wzięły dzieci i młodzież z rodzin funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Promowanie i wpajanie prawidłowych postaw narciarzy i snowboardzistów na stoku, jak i prawidłowych zachowań w ruchu drogowym było głównym celem wyjazdu zimowego.
Dodano: 31.01.2023 -
Cyberzagrożenia, oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, bezpieczeństwo na zakupach oraz w miejscu zamieszkania… Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, kontynuują działania skierowane na rzecz bezpieczeństwa seniorów.
Dodano: 31.01.2023 -
Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie województwa łódzkiego. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Poicji w Łodzi odwiedzili dzieci z parafii świętego Antoniego w Łodzi.
Dodano: 27.01.2023 -
29 stycznia bieżącego roku już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
Dodano: 26.01.2023 -
Osoby starsze często stają się ofiarami oszustów. Samotne, łatwowierne i pełne troski o bliskie osoby, narażone są bardziej na działania przestępców, niż ludzie młodzi. By przeciwdziałać tego typu zdarzeniom, policjanci garnizonu łódzkiego kontynuują działania skierowane na rzecz bezpieczeństwa seniorów.
Dodano: 26.01.2023 -
Uważaj, oszuści stosują różne pułapki, niemal codziennie wymyślają nowe. Każda z nich zmierza do przejęcia kontroli nad Twoim kontem, aby ukraść zgromadzone na nim pieniądze. Zobacz jak to robią!
Dodano: 24.01.2023 -
Przed nami dwa piękne dni, o których zawsze warto pamiętać. Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w których doceniamy i dziękujemy im za ofiarowane serce, dobroć, miłość, nieustanny trud i poświęcenie. Składamy Wam podziękowania za całe dobro, które wnosicie do życia swoich Rodzin, za troskę, mądrość i siłę niezbędną do pokonywania codziennych trudności. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka zadbajmy również o to, aby nasi bliscy nie padli ofiarą oszustów.
Dodano: 20.01.2023 -
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich ostrzegają przed połączeniami telefonicznymi, w których oszuści podszywają się pod pracownika banku lub inną osobę godną zaufania (np. pracownika Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pracownika Związku Banków Polskich, czy policjanta).
Dodano: 18.01.2023 -
Trwała i pozytywna zmiana dla osób doznających przemocy jest możliwa. Zbiorem takich cennych historii jest ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł". Co było konieczne, by przerwać spirale krzywd, opowiadają trzy kobiety, które doświadczyły przemocy domowej oraz laureaci konkursu, który w 2022 roku obchodził swoją 15. edycję.
Dodano: 18.01.2023 -
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. By urozmaicić najmłodszym ten czas, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała i przeprowadziła przedsięwzięcie profilaktyczno-edukacyjne, podczas którego przypomniała uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i w miejscu zamieszkania.
Dodano: 13.01.2023 -
W najbliższy poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe w naszym województwie. Dla wielu dzieci oznacza to wyjazdy na obozy lub półkolonie. Część uczniów ferie spędzi również w domach. Pamiętajmy, aby przypomnieć naszym pociechom główne zasady bezpieczeństwa. Z kolei nad bezpieczeństwem tych, którzy będą podróżować do miejsc zimowego wypoczynku, czuwać będą policjanci prowadząc wzmożone kontrole na drogach.
Dodano: 12.01.2023 -
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
Dodano: 11.01.2023 -
W jaki sposób prowadzone jest szkolenie psa służbowego oraz jak wygląda jego służba w Policji - takie między innymi pytania zadawali uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, którzy uczestniczyli w zajęciach z przewodnikami psów służbowych. Oprócz teorii, policjanci przedstawili młodzieży wybrane elementy szkolenia psa służbowego.
Dodano: 09.01.2023 -
Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. To nie zabawki a materiały wybuchowe i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.
Dodano: 28.12.2022 -
21 grudnia 2022 roku na terenie obiektu Zatoka Sportu w Łodzi, odbył się XXII finał konkursu „Najlepszy Policjant i Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2022 roku”. Wśród wyróżnionych policjantów z garnizonu łódzkiego byli również dzielnicowi.
Dodano: 23.12.2022 -
Funkcjonariusze garnizonu łódzkiego uczestniczyli w cyklu ośmiu seminariów, zorganizowanych przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego - państwową jednostkę budżetową podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkań prowadzili wykłady profilaktyczno-edukacyjne skierowane do seniorów, które ukierunkowane były między innymi na podnoszenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców województwa łódzkiego i pomorskiego.
Dodano: 20.12.2022 -
W wigilijną noc nie może zabraknąć choinki, pod którą chowamy prezenty oraz karpia, który stał się świąteczną tradycją. Policja zwraca szczególną uwagę na to, że te elementy świąt, często pozyskiwane są w sposób nielegalny. Funkcjonariusze przed świętami kontrolują sprzedawców choinek oraz karpi. Sprawdzają czy handlarze mają odpowiednie dokumenty oraz warunki.
Dodano: 16.12.2022 -
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Dyrekcją Szkoły Podstawowej Specjalnej numer 128 w Łodzi oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów Województwa Łódzkiego, zorganizowała przedsięwzięcie profilaktyczno-integracyjne pod nazwą "Niebieskie Mikołajki". W wydarzeniu wziął również udział Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi, ksiądz podporucznik Jacek Syjud.
Dodano: 16.12.2022 -
W tym roku już po raz szósty rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Dodano: 15.12.2022 -
Okres przedświąteczny i ciągły pośpiech sprawia, że coraz częściej robimy zakupy w sieci. Uważajmy na strony internetowe, które oferują ,,super okazje”. Pod tego typu ofertami zazwyczaj czają się oszuści, którzy nie przebierają w środkach, bazując na naszej naiwności.
Dodano: 14.12.2022 -
Od momentu wejścia w życie ustawy ,,antyprzemocowej”, do dnia 30 listopada 2022 roku policjanci garnizonu łódzkiego zastosowali wobec sprawców przemocy w rodzinie 592 nakazów natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazów zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.
Dodano: 13.12.2022 -
Nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko otwierany przez dzieci kalendarz adwentowy czy świąteczna kolacja z najbliższymi, ale przede wszystkim czas przygotowań, podczas którego towarzyszą nam zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może spowodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Dodano: 12.12.2022 -
Podczas szkolenia omówione zostały między innymi „Działania w przypadkach interwencji organizacji społecznych, których statutowym celem jest ochrona zwierząt”. Dodatkowo poruszone zostały kwestie dotyczące konieczności bezwarunkowego uśmiercania zwierząt (dzikich i gospodarskich), w przypadku, gdy zwierzęta te stanowią nadzwyczajne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi.
Dodano: 09.12.2022 -
Problemy z zakupem opału, wysokie ceny i długi czas oczekiwania na dostawę, stwarzają doskonałą okazję dla oszustów. Niestety zdarzają się osoby, które dają się złapać na oferty fikcyjnych firm lub podszywanie się pod istniejące spółki. Oszuści pobierają zaliczki i nie wywiązują się z umowy. Ostrzegamy przed „okazjami” przy zakupie materiałów opałowych.
Dodano: 07.12.2022 -
Pada śnieg, pada śnieg dzwonią dzwonki… w telefonie, to sms przyszedł z banku o kupionym dziś zegarku... Ta historia może mieć dwa zakończenia i każde zależy TYLKO od Ciebie!!! Przedstawiamy poradnik nt. bezpiecznych zakupów przedświątecznych opracowany przez FINCERT.PL – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komendę Główną Policji.
Dodano: 01.12.2022 -
25 listopada 2022 roku w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” przy alei Politechniki 10 odbył się Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”, realizowany w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.
Dodano: 28.11.2022 -
W województwie łódzkim liczbę bezdomnych szacuje się na blisko 1800 osób. Pustostany, dworce, podziemne przejścia i przystanki są miejscami, w których najczęściej przebywają osoby nie mające dachu nad głową. Jak co roku przed zimą policjanci kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych i informują ich, gdzie mogą uzyskać pomoc socjalną i medyczną. Nie bądźmy obojętni - reagujmy.
Dodano: 17.11.2022 -
Każdego roku w miesiącach jesiennych – październik i listopad – szczególną uwagę skupiamy na akcjach profilaktycznych w ramach „Dnia Seniora”. Szereg instytucji realizuje działania z udziałem seniorów. To czas, który jest organizowany specjalnie dla nich. Na arenie międzynarodowej 1 października obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października - jako Europejski Dzień Seniora oraz 14 listopada - jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie wydarzenia realizowane w tych dniach mają wspólny cel – kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań, mających na celu zapewnienie im godnego życia.
Dodano: 14.11.2022 -
11 listopada 2022 roku na rynku łódzkiej Manufaktury odbył się XI Piknik Niepodległościowy. Rynek Włókniarek Łódzkich tłumnie zgromadził wszystkich zainteresowanych wspólnym świętowaniem oraz wspaniałą zabawą. Dla odwiedzających zaplanowano szereg interesujących atrakcji, a Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi tradycyjnie włączyła się w te obchody, celebrując należycie Narodowe Święto.
Dodano: 12.11.2022 -
Wspólnie powiedzmy STOP handlowi ludźmi. 18 października już po raz 16. obchodziliśmy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Biuro Prewencji wraz z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji nieustannie przypominają o trwających działaniach w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.
Dodano: 09.11.2022 -
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Łodzi prowadzą liczne działania profilaktyczno-edukacyjne ukierunkowane na podnoszenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.
Dodano: 27.10.2022 -
Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Pamiętajmy, że do takich wyjazdów należy się odpowiednio przygotować. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Zachowajmy jednak szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego powinniśmy zastosować kilka podanych przez nas wskazówek.
Dodano: 26.10.2022 -
13 października 2022 roku w Łodzi odbyła się konferencja, podczas której została zakończona tegoroczna edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022 na terenie województwa łódzkiego.
Dodano: 20.10.2022 -
Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
Dodano: 18.10.2022 -
Handel ludźmi jest poważnym przestępstwem rażąco naruszającym podstawowe prawa człowieka. Jego istotą jest wykorzystanie człowieka nawet za jego zgodą, przy użyciu konkretnych metod i środków. Zjawisko handlu ludźmi dotyka zarówno państwa rozwijające się, jak i państwa rozwinięte. Handel ludźmi jest powiązany z problemami społecznymi, kulturowymi, politycznymi oraz ekonomicznymi, w związku z czym przyjmuje się, iż krajami pochodzenia ofiar są kraje rozwijające się, zaś docelowymi są kraje rozwinięte.
Dodano: 18.10.2022 -
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
Dodano: 17.10.2022 -
12 października 2022 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się szkolenie psów służbowych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało wspólnie przez Wydział Prewencji KWP w Łodzi oraz Straż Ochrony Kolei. Zajęcia miały na celu doskonalenie taktyki działania w trakcie realizacji zadań służbowych. Psy rozwijały swoje umiejętności w zakres działań bojowych i podczas imprez masowych. Nie zabrakło także takich elementów, jak współdziałanie z pododdziałem zwartym.
Dodano: 14.10.2022 -
Bezpieczeństwo w podróży, to nasza wspólna sprawa, zarówno w transporcie publicznym, jak również w ramach usług transportowych świadczonych przez przewoźników prywatnych. Okazuje się, że nasze oczekiwania nie zawsze są respektowane przez kierowców. W pierwszej połowie 2022 r. duże zainteresowanie społeczne wywołały informacje medialne o przestępstwach przeciwko wolności seksualnej popełnianych na pasażerkach przez kierowców taksówek „na aplikację".
Dodano: 06.10.2022 -
29 września 2022 r. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Zbigniew Ziemba przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - insp. Tomasza Jędrzejowskiego, dziesięć walizek edukacyjnych z zawartością atrap substancji psychoaktywnych oraz przedmiotów służących do ich zażywania, konfekcjonowania, przechowywania oraz ukrywania.
Dodano: 30.09.2022 -
Grzybobranie dla wielu osób jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Długi spacer, świeże powietrze i znalezione grzyby zachęcają, aby wybrać się do lasu. Często amatorzy grzybobrania pochłonięci zbieraniem runa leśnego tracą orientację w terenie i po pewnym czasie tracą orientację i nie wiedzą zarówno gdzie się znajdują oraz w jakim kierunku powinni iść. Co dalej? Jak tego uniknąć?
Dodano: 28.09.2022 -
25 listopada 2022 r. w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej - Zatoka Sportu- przy al. Politechniki 10 w Łodzi odbędzie się XV finał wojewódzki Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa - Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi tego wydarzenia.
Dodano: 19.09.2022 -
W dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w miejscowości Kozłów, województwo śląskie, odbyły się Mistrzostwa Polski IGP Owczarków Niemieckich 2022. Jest to sport koncentrujący się na rozwoju i ocenie tych cech u psów, które czynią je bardziej użytecznymi dla właścicieli. W rywalizacji wraz ze swoim czworonogiem, udział wziął również Włodzimierz Gossa – pracownik Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, który na co dzień systematycznie trenuje i szlifuje umiejętności policyjnych psów służbowych.
Dodano: 01.09.2022 -
Początek roku szkolnego to doskonała okazja, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Od września przed szkołami ruch nadzorować będą policjanci, przypominając o podstawowych zasadach poruszania się po drogach, zajęcia z funkcjonariuszami w szkołach będą w głównej mierze dotyczyły bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania. Bądźmy czujni, pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie i stosujmy się do obowiązujących przepisów prawa.
Dodano: 31.08.2022 -
Przestrzegamy przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i proponują załatwienie formalności związanych z 14. emeryturą. Czternastkę będziemy wypłacać bez wniosku, nie trzeba składać do ZUS żadnego pisma.
Dodano: 25.08.2022 -
W związku z trwającym sezonem letnim ważnym elementem jest troska o bezpieczeństwo oraz właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji. Okres wakacyjny wiąże się dla jednych z wyjazdami, a dla innych ze spędzaniem wolego czasu w miejscu zamieszkania. Ważnym aspektem jest to, aby spędzać czas w sposób aktywny i bezpieczny. W zależności od miejsca spędzania wolnego czasu zagrożenia związane są z pobytem nad wodą, w górach, ale także bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Dodano: 16.08.2022 -
Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców. Bo czy wiesz gdzie jest i co robi teraz Twoje dziecko? Z kim teraz przebywa?
Dodano: 28.07.2022 -
Nad Polskę nadciąga fala upałów. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województw łódzkiego i opolskiego, a także zachodnich powiatów mazowieckiego i śląskiego. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 34 stopni.
Dodano: 19.07.2022 -
Popularyzacja właściwych zachowań podczas odpoczynku na terenach w pobliżu akwenów odgrywa istotną rolę, zwłaszcza w okresie letnim. Każda okazja jest dobra, by uświadamiać, przypominać i ugruntowywać tę wiedzę wśród społeczeństwa. Policjanci z garnizonu łódzkiego w miniony weekend na terenie Arturówka wzięli udział w dwóch współistniejących imprezach plenerowych - I mistrzostwach województwa łódzkiego służb mundurowych w maratonie sztafetowym oraz w towarzyszącym im pikniku służb mundurowych.
Dodano: 04.07.2022 -
UWAGA! Wydano ostrzeżenia 2-go i 3-go stopnia o burzach z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie TRZECIEGO stopnia dotyczące burz z gradem dla poszczególnych powiatów w województwie łódzkim: bełchatowski, łaski, łęczycki, Łódź, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski.
Dodano: 01.07.2022 -
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wzięli udział w pikniku "W Zdrowym Stylu" zorganizowanym przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to jeden z priorytetów funkcjonariuszy, szczególnie w okresie wakacji, podczas których policjanci biorą udział w szkoleniach i prelekcjach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa społeczności lokalnych.
Dodano: 29.06.2022 -
Mamy powody do dumy! Laureaci konkursu „Policjant który mi pomógł”, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w pomoc osobom najbardziej jej potrzebującym, zostali wyłonieni!
Dodano: 27.06.2022 -
Podczas ubiegłorocznych wakacji tj. 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku na drogach woj. łódzkiego doszło do 478 wypadków drogowych, w których rannych zostało 593 osoby. 31 z nich to wypadki śmiertelne, w których śmierć poniosły 33 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 60 wypadków mniej. Spadek wypadków dotyczy zarówno ogólnej liczby takich zdarzeń, jak i ofiar śmiertelnych tj. o 6 i rannych o 40. Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021” na drogach województwa łódzkiego zatrzymano 1313 kierujących. Podczas ubiegłorocznych wakacji w województwie łódzkim utonęło 10 osób. Zróbmy razem wszystko aby tegoroczne były bezpieczniejsze!
Dodano: 24.06.2022 -
Bezpiecznie Wakacje Bez Barier to kolejne już wydarzenie organizowane wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo „Bliżej Siebie” oraz Szkołę Podstawową Specjalną Nr 128 w Łodzi, którego celem jest promocja profilaktyki i wzajemna integracja, a przede wszystkim edukacja dla bezpieczeństwa.
Dodano: 15.06.2022 -
Dziś w godzinach 10:00 – 13:00 na terenie plaży miejskiej CRS Jezioro Ukiel w Olsztynie odbędzie się inauguracja szóstej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach akcji Biuro Komunikacji Społecznej KGP we współpracy z Biurem Prewencji KGP przygotowało spoty informacyjne, w których wzięły udział reprezentantki Polski w kajakarstwie - medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Dodano: 15.06.2022 -
Wam też pachnie latem i wakacjami? Już 21 czerwca 2022 r. zapraszamy na wielkie otwarcie sezonu wodnego. Podczas pikniku profilaktycznego będzie można zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego, a także wziąć udział w ciekawych konkursach. O liczne atrakcje zadbają łódzcy przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji, MOSiR, Straży Miejskiej, WOPR, WSRM, CPR.
Dodano: 14.06.2022 -
Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Łodzi rozstrzygnęli konkurs na temat bezpieczeństwa nad wodą, który odbył się podczas tegorocznego pikniku profilaktycznego pn. „Mundurowy Dzień Dziecka” w Uniejowie. Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego spędzania wakacji. Mundurowi podziękowali dzieciom za udział w konkursie, zachęcając do udziału w kolejnych edycjach oraz wręczyli dyplomy i nagrody.
Dodano: 14.06.2022 -
Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaką może być włamanie. Właśnie dlatego Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.
Dodano: 14.06.2022 -
31 maja 2022 roku po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Burmistrzem Miasta Uniejów zorganizowały Mundurowy Dzień Dziecka. Plenerowa impreza odbyła się w sąsiedztwie obiektów sportowych im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie. Pogoda dopisała, dzieci były zadowolone, jednym słowem zabawa była przednia.
Dodano: 01.06.2022 -
Spotkania policjantów z Wydziału Prewencji KWP w Łodzi z seniorami na terenie Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora „CZAS” w Łodzi były dobrą okazją do przekazania cennych porad związanych z bezpieczeństwem osób starszych oraz przedyskutowania sposobów, jak uniknąć potencjalnych zagrożeń. Policjanci poruszali bardzo ważne kwestie dotyczące „pułapek” czyhających w Internecie, wspominano o domokrążcach, fałszywych sms-ach oraz innych oszustwach pod tzw. „legendą”.
Dodano: 30.05.2022 -
Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Łodzi wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi we współpracy z Wydziałem Doboru KWP w Łodzi przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla uczniów klas o profilu policyjnym z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi związane z przedstawieniem zawodu policjanta.
Dodano: 25.05.2022 -
Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
Dodano: 23.05.2022 -
17 marca 2022 roku w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej 9 odbył się pokaz wyszkolenia policyjnych psów służbowych. Podczas spotkania przewodnicy prezentowali umiejętności swoich czworonożnych partnerów o imionach – Luba, Pasja, Orwo, Nemir i Negat. Uczestnicy mogli podziwiać m.in. posłuszeństwo psów, obronę opiekuna psa przed napastnikiem, czy pościg bez kagańca za osobą podejrzaną.
Dodano: 24.03.2022 -
Nieletni odpowiadają sami za swoje czyny będące czynami zabronionymi przez polskie prawo. Czynienie zła nie pozostanie bez reakcji policji i innych instytucji. Dzieciom potrzebującym wsparcia pomocy udzielają psychologowie posługujący się również biegle językiem ukraińskim w darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
Dodano: 10.03.2022 -
-
W związku tragiczną z sytuacją na Ukrainie wiele osób włączyło się w pomoc szukającym schronienia w Polsce. Poniżej prezentujemy słownik podstawowych zwrotów w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim, które mogą być pomocne niosącym pomoc policjantom i wolontariuszom w kontakcie z uchodźcami z Ukrainy.
Dodano: 03.03.2022 -
Na wielu stronach internetowych ruszyły akcje pomocowe dla obywateli Ukrainy dotkniętych rosyjską inwazją. Sieć wypełniona jest niezliczonymi komunikatami. Dziesiątki organizacji i setki tysięcy ludzi włączyło się w zbiórki materiałów niezbędnych dla przybywających do naszego kraju Ukraińców. Niestety, w obliczu ludzkiej tragedii i wielu emocji nie brakuje też oszustów, którzy próbują wykorzystać okazję i wzbogacić się wykorzystując obecną sytuację na świecie.
Dodano: 02.03.2022 -
-
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję. Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.
Dodano: 23.02.2022 -
Przypadający na 11 lutego 2022 roku Dzień Numeru Alarmowego 112, to doskonała okazja, by podziękować wszystkim operatorom za poświęcenie i zaangażowanie w pracy. W tym dniu warto również zwiększyć swoją świadomość na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Numer „112” jest bezpłatnym, jednolitym numerem alarmowym, dostępnym na terenie całej Unii Europejskiej. Na numer alarmowy 112 można dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, również z tych nieposiadającym karty SIM. PAMIĘTAJ! Dzwoniąc na numer alarmowy „112” bez potrzeby i uzasadnienia, blokujesz linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie może połączyć się z operatorem w CPR. Zastanów się – TY też możesz kiedyś potrzebować pomocy!
Dodano: 11.02.2022 -
Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne sklepy i urzędy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do Internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu, który tym toku będzie obchodzony 8 lutego.
Dodano: 08.02.2022 -
Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na koronawirusa” czy też w ramach rzekomych akcji Policji zwalczających „oszustów bankowych”, cały czas są aktywni. Nieustannie warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści nie śpią. Cały czas wymyślają nowe metody. Kolejny raz PRZESTRZEGAMY przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić. Przypominamy, że POLICJANCI nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!
Dodano: 27.01.2022 -
Przed nami dwa piękne dni, o których zawsze warto pamiętać. Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w których doceniamy i dziękujemy im za ofiarowane serce, dobroć i miłość, nieustanny trud i poświęcenie. Składamy podziękowania za całe dobro, które wnoszą do życia swoich Rodzin, za troskę, mądrość i siłę niezbędną do pokonywania codziennych trudności. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka zadbajmy o to, aby nasi bliscy nie padli ofiarą oszustów.
Dodano: 21.01.2022 -
Sylwester to dla nas radosny czas świętowania i hucznych zabaw. W tym samym czasie dla naszych psów to chwile prawdziwej gehenny. Huk odpalanych fajerwerków wśród większości psiaków powoduje paniczny lęk i wywołuje stres, który może zagrażać ich zdrowiu.
Dodano: 31.12.2021 -
Przed nami Noc Sylwestrowa, która kojarzy się z huczną zabawą i spotkaniami w gronie znajomych. Niestety po raz kolejny przypada ona w okresie pandemii i związanych z tym ograniczeń, nakazów i zakazów. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy!
Dodano: 31.12.2021 -
Pies pracujący w Policji musi być wyjątkowo odporny na stres i bezwarunkowo posłuszny swojemu przewodnikowi. Wydział Prewencji KWP w Łodzi cyklicznie organizuje zajęcia kontrolne sprawności psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane są psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są m.in. pod kątem pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta.
Dodano: 20.10.2021 -
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz wdrażanie działań profilaktycznych w edukacji, w Auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się szkolenie w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego, skierowane do funkcjonariuszy Policji garnizonu łódzkiego. W spotkaniu udział wzięli policjanci zajmujący się problematyką demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działaniami na rzecz dobra małoletnich, a także funkcjonariusze realizujący zadania w obszarze profilaktyki społecznej.
Dodano: 13.10.2021 -
8 października 2021 roku w siedzibie regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi przedstawiciele z Wydziału Prewencji KWP w Łodzi: nadkom. Artur Kawucha oraz specjalista Tadeusz Jędrasik przeprowadzili szkolenie poświęcone funkcjonowaniu Rejestru wykroczeń w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji. W przedmiotowym szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze z nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.
Dodano: 12.10.2021 -
Kiedy na zewnątrz temperatury zaczynają spadać, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Dodano: 11.10.2021 -
Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.
Dodano: 07.10.2021 -
Dzieci już od najmłodszych lat powinny wiedzieć, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Rozpoznawanie niebezpieczeństw, unikanie niepotrzebnego ryzyka i radzenie sobie w trudnych sytuacjach to niezwykle ważne umiejętności. Dziecko na każdym etapie swojego rozwoju powinno znać zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, by uniknąć zagrożeń. Wydział Prewencji KWP w Łodzi rozpoczął pilotażowy projekt dotyczący działań edukacyjno - informacyjnych z młodzieżą z niepełnosprawnościami pn. „Spotkania bez barier – jestem świadomy, jestem bezpieczny”.
Dodano: 26.08.2021 -
Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest projektem finansowanym przez Samorząd Województwa Łódzkiego – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Za pośrednictwem mediów społecznościowych – Messenger i Snapchat - przez siedem dni w tygodniu dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie specjalistów - terapeutów, psychologów, pedagogów, interwentów kryzysowych. Służą oni pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych.
Dodano: 02.07.2021 -
Mając na uwadze rozpoczynający się sezon wakacyjno-urlopowy, a co za tym idzie zwiększoną ilość ludzi przemieszczających się środkami zbiorowego transportu lokalnego (komunikacja miejska, autobusy PKS oraz koleje państwowe), ważnym jest aby w tym szczególnym czasie prowadzić działania profilaktyczne mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi pasażerów na zachowanie innych współpodróżujących oraz reagowanie na zachowania niezgodne z prawem i zasadami obowiązującymi w miejscach publicznych. Realizacja działań na rzecz bezpieczeństwa w komunikacji objęta została patronatem honorowym przez Wojewodę Łódzkiego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.
Dodano: 30.06.2021 -
Cześć pogromcy nudy! Skończył się rok szkolny i w końcu mamy WAKACJE! Wy też je tak uwielbiacie jak ja? Już się nie mogę doczekać kiedy pojadę nad wodę! Tylko co ze sobą zabrać? Podpytam policjantów, którzy o tym jak się zachować na plaży i w wodzie wiedzą jak nikt! Zawołajcie też do oglądania swoich opiekunów - im też chcę szepnąć słówko ;) Ciekawi? To odpalajcie specjalny odcinek wakacyjny!
Dodano: 28.06.2021 -
Już po raz piąty, z inicjatywy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja informacyjno - edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Partnerem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.
Dodano: 28.06.2021 -
Rozpoczynają się kolejne wakacje choć już w poluzowaniu wielu obostrzeń to jednak nadal w stanie pandemii koronawirusa. W całej letniej beztrosce nie zapominajmy o tym. Należy pamiętać o unikaniu tłumów i zachowaniu dystansu społecznego. Zawsze warto mieć przy sobie maseczki i rękawiczki. Dla rodziców wakacje to czas odpoczynku ale na pewno nie od odpowiedzialności!
Dodano: 28.06.2021 -
Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.
Dodano: 28.06.2021 -
Przed nami długi weekend czerwcowy. Pogoda dopisuje, większość z nas pragnie gdzieś wyjechać i odpocząć. Luzownie obostrzeń i stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas jednak o zachowania zdrowego rozsądku. Można swobodnie się przemieszczać, dlatego wybrana forma wypoczynku powinna odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych!
Dodano: 01.06.2021 -
1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka - święto najmłodszych. Z tej okazji od lat policjanci łódzkiego garnizonu organizowali dla milusińskich wiele niespodzianek. Największą atrakcją był Mundurowy Dzień Dziecka na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Niestety, z powodu pandemii, w tym roku również nie mogliśmy przygotować tej wesołej imprezy.
Dodano: 01.06.2021 -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 24.05.2021 -
1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021, udział w spisie jest obowiązkowy. Przedsięwzięcie odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski.
Dodano: 06.05.2021 -
Pomimo nieustannych apeli policjantów, nadal zdarzają się przypadki, gdzie pokrzywdzeni zmanipulowani przez oszustów, nierzadko przekazują im dorobek swojego życia. Przestępcy wymyślają coraz bardziej wymyślne fortele po to, aby wprowadzić w błąd starsze osoby. Wykorzystują ufność pokrzywdzonych i w rozmowach telefonicznych podszywają się pod różne osoby tylko po to, żeby nakłonić je do przekazania pieniędzy.
Dodano: 22.04.2021 -
Tegoroczne święta Wielkanocne to czas wielkiej mobilizacji. Duża liczba dziennych zarażeń koronawirusem wymaga od nas pełnej dyscypliny w przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych. To podstawowy obowiązek nas wszystkich, w trosce o życie i zdrowie swoje i swoich bliskich. Niektórzy jednak, z różnych powodów, będą musieli wyjechać na święta. Pamiętajmy, że mniejszy ruch na drogach nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wciąż nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy również o seniorach - okres świąt często wykorzystują oszuści i naciągacze.
Dodano: 02.04.2021 -
Plakat, komiks, krótki materiał filmowy – to sposoby, w jaki uczestnicy konkursu pn. „#SAFErzy” prezentowali tematykę cyberzagrożeń w obecnych czasach. Konkurs zorganizowany został w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej, w której wspólne tworzenie zaangażowali się przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Dodano: 22.03.2021 -
Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. Apelujemy również do ludzi młodych - informujcie swoich rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i zabrać im wszystkie oszczędności.
Dodano: 03.03.2021 -
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware - cyberprzestępcy nie próżnują i szukają wciąż nowych sposobów na uzyskanie korzyści finansowych kosztem użytkowników Internetu. Na co zwracać uwagę i jak wyjść ze starcia z przestępcami obronną ręką informuje kampania Interpolu, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
Dodano: 02.03.2021 -
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 to międzynarodowy dzień, który co roku odbywa się 11 lutego. Jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 został powołany do życia uchwałą Rady Europy z dnia 29 lipca 1991 roku. Od tego momentu rozpowszechniana jest idea jednolitego numeru alarmowego. Z roku na rok liczba zgłoszeń niezasadnych kierowanych na numer alarmowy 112 spada.
Dodano: 11.02.2021 -
Zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno - filmowym. Zapoznaj się z regulaminem i rozwijaj swoją kreatywność. Startujemy 10 lutego!
Dodano: 09.02.2021 -
Utrzymujący się śnieg, zimowa aura i ujemne temperatury zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu. Tegoroczne ferie zimowe pozbawione były możliwości korzystania z lodowisk i stoków narciarskich. Dzieci i młodzież zatem wykorzystuje inne atrakcje. Szukając ślizgawek, często w tym okresie wchodzą na zamarznięte zbiorniki wodne. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez nadzoru może doprowadzić do nieszczęścia.
Dodano: 25.01.2021 -
Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie Tegoroczne ferie zimowe będą wyglądały inaczej niż dotychczas. Dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich uczniowie spędzą ten czas głównie w domach. W szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii. Będą one dotyczyły uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Aby jednak ten czas przebiegł szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Dodano: 05.01.2021 -
Trwająca w Polsce i na świecie epidemia koronawirusa zdezorganizowała wielu z nas życie zawodowe, rodzinne i towarzyskie. Dzieci siedzą w domach, uczą się zdalnie, a rodzice próbują pogodzić pracę z opieką nad nimi. Wydaje się być jak najbardziej zrozumiałe, że rodzice chcieliby zapewnić swoim pociechom nieco atrakcji, szczególnie podczas przerwy zimowej. Z racji panujących ograniczeń (m.in. zamknięte kina, teatry), mają niełatwe zadanie. Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju obostrzenia związane z epidemią mają za zadanie zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo.
Dodano: 05.01.2021 -
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Dodano: 05.01.2021 -
Dzień Praw Człowieka obchodzony jest co roku 10 grudnia - w dniu, w którym Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło w 1948 roku Powszechną Deklarację Praw Człowieka (PDPCz). Powszechna Deklaracja Praw Człowieka jest dokumentem przełomowym, który głosi niezbywalne prawa, które przysługują każdemu jako istocie ludzkiej - niezależnie od rasy, koloru skóry, religii, płci, języka, poglądów politycznych lub innych, pochodzenia narodowego lub społecznego, majątku, urodzenia czy innego statusu. Dostępny w ponad 500 językach, jest najczęściej tłumaczonym dokumentem na świecie.
Dodano: 10.12.2020 -
W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, przed nami inne niż zwykle święta Bożego Narodzenia. Jeszcze więcej z nas świąteczne zakupy zrobi w Internecie. Policjanci przestrzegają przed internetowymi oszustami, którzy są cały czas aktywni i poszukują kolejnych ofiar. Przestępcy na wiele różnych sposobów wyłudzają nasze pieniądze. Podczas zakupowego szaleństwa warto jednak zachować czujność i uważać na naciągaczy, którzy chcą się wzbogacić naszym kosztem.
Dodano: 02.12.2020 -
„Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcą”. To fragment spotu MSWiA skierowanego głównie do rodziców. Jest w nim mowa o tym jak ważna jest uwaga na to, co dzieje się z dzieckiem. Niezmiernie istotna jest również rozmowa oraz zdrowa kontrola.
Dodano: 30.11.2020 -
W trudnym okresie, jakim jest dla systemu ochrony zdrowia pandemia COVID-19, dodatkowym obciążeniem mogą być ataki cyberprzestępców. Incydenty cyberbezpieczeństwa mogą skutecznie uniemożliwić przeprowadzanie planowanych operacji czy zagrozić prywatności danych pacjentów. Jak nie dopuścić do ataków i co robić w momencie ich wystąpienia - zaleca Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa ENISA.
Dodano: 29.11.2020 -
Mimo stanu epidemii rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych i sklepach. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie nie tylko sanitarnym. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów.
Dodano: 29.11.2020 -
W tym roku mija dokładnie 31 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
Dodano: 20.11.2020 -
Dzięki współpracy Wydziału Prewencji KWP w Łodzi z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Jednostką Organizacyjną Samorządu Województwa Łódzkiego, w dniach 17 i 18 listopada 2020 roku odbyły się szkolenia online dla funkcjonariuszy Policji garnizonu łódzkiego pod tytułem: "Zakażenie HIV - aspekty medyczne i psychospołeczne. Jak chronić siebie i innych".
Dodano: 18.11.2020 -
Co wiesz o niebezpiecznych treściach, które dzieci mogą znaleźć w sieci, niebezpiecznych kontaktach oraz zachowaniach, w które mogą się tam zaangażować? Jak pokazują badania - bardzo wielu rodziców nie wie nic.
Dodano: 16.11.2020 -
Plotki dotyczące koronawirusa zalewają internet. Nagle okazuje się, że każdy ma wśród rodziny lub znajomych kogoś, kto pracuje w ABW, CBA, KPRM, MON, MSWiA i codziennie dzieli się porcją wiarygodnych i tajnych informacji. To nieprawda! Właśnie dlatego, że miejskie legendy tak chętnie są podawane dalej, rozprawiamy się z nimi w tym miejscu.
Dodano: 16.11.2020 -
W nadchodzącym okresie, w ciszy i zadumie, wielu z nas odda się atmosferze dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie zapominajmy jednak, że są osoby, które będą chciały wykorzystać nasze roztargnienie i brak uwagi, jako okazję do przestępstwa. Pomimo trwającego stanu epidemii, należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów, a w okolicach cmentarzy również pieszych i rowerzystów. Zmienna, jesienna pogoda także niekorzystnie wpływa na warunki podróżowania, w tym widoczność i bezpieczeństwo na drodze.
Dodano: 30.10.2020 -
Kontynuując współpracę Wydziału Prewencji KWP w Łodzi i Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w dniu 21 i 28 października br. funkcjonariusze KWP w Łodzi przeprowadzili szkolenia dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej województwa łódzkiego z zakresu bezpieczeństwa pracowników socjalnych podczas wykonywania pracy socjalnej.
Dodano: 30.10.2020 -
Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu zapraszają na konferencję nt.„ SZKOŁY I PLACÓWKI OŚWIATOWE W OBLICZU WYBRANYCH SYTUACJI KRYZYSOWYCH. WYZWANIA I ZADANIA”.
Dodano: 29.10.2020 -
W ramach akcji „Spotkanie bez barier – policjanci czytają dzieciom” ogłoszony został konkurs plastyczny na stworzenie komiksu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich wychowawcom. Spośród nadesłanych komiksów wyłoniliśmy zwycięskie prace. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dodano: 23.10.2020 -
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną informującymi o wezwaniu na Policję. Pobranie i otworzenie załączonego pliku może zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, które może wykradać dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.
Dodano: 20.10.2020 -
Każdego roku Wydział Prewencji KWP w Łodzi organizuje zajęcia kontrolne sprawności fizycznej psów służbowych. Testom poddawane są psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są m.in. pod kątem pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta.
Dodano: 16.10.2020 -
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Ten niebezpieczny proceder nasila się szczególnie w okresie letnim, kiedy zaczyna się popyt na wyjazdy za granicę do prac sezonowych. Warto więc zawczasu dowiedzieć się, jak ustrzec się przed takimi zjawiskami i gdzie szukać pomocy.
Dodano: 16.10.2020 -
18 października obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym roku będą to już XIV obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. Jesteś ofiarą lub świadkiem handlu ludźmi? Poinformuj!
Dodano: 16.10.2020 -
Nawiązując do lat ubiegłych w Polsce trwa kolejna, X edycja działań na rzecz promowania mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi.
Dodano: 15.10.2020 -
-
1 października 2020 r., w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony jest „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa!
Dodano: 01.10.2020 -
-
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
Dodano: 17.09.2020 -
Oszuści coraz częściej podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracają się z pilną prośbą o pożyczkę. Za pomocą otrzymanego kodu do płatności mobilnej okradają konto osoby oszukanej. Przypominamy, by zachować czujność, aby nie paść ofiarą przestępstwa i nie stracić swoich oszczędności.
Dodano: 03.09.2020 -
Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia finansowego polskich rodzin z dziećmi, a także krajowej branży turystycznej. Został wprowadzony przez polski rząd w związku z trudną sytuacją tego sektora wywołaną epidemią COVID-19. Od 1 sierpnia br. bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice tych dzieci, które nie ukończyły 18 r.ż. Po zalogowaniu na platformie, należy uzupełnić dane dziecka i aktywować bon. Po otrzymaniu kodu można dokonywać płatności na rzecz podmiotów turystycznych.
Dodano: 10.08.2020 -
6 sierpnia 2020 roku na wodach Zalewu Sulejowskiego w Smardzewicach Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wspólnie Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim i WOPR-em zorganizowała szkolenie w akcjach ratunkowych. Wzięło w nim udział 12 funkcjonariuszy z jednostek policji w Piotrkowie Trybunalskim, Poddębicach i Tomaszowie Mazowieckim . Doskonalili swoje umiejętności by jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim i Jeziorsko gdzie sezonowo stacjonujemy. Zajęcia odbywały się w części w szczególnych warunkach bo już po zapadnięciu zmroku.
Dodano: 07.08.2020 -
Cześć pogromcy nudy! Jak mijają Wam wakacje? Pojechaliście w jakieś fajne miejsce? Ja wybrałam się na tor wyścigowy!!
Dodano: 31.07.2020 -
Trwający sezon wakacyjny zachęca do spędzania aktywnie czasu w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Wyjazd w góry, nad morze, czy podróż za granicę to doskonały sposób na regenerację sił. Jednak w tym czasie nie wszyscy korzystają z uroków pięknej pogody i odpoczynku. Czas urlopów i wycieczek to prawdziwe żniwo dla złodziei. Nasze roztargnienie to dla nich szansa na niemały zarobek.
Dodano: 30.07.2020 -
Trwający sezon wakacyjny zachęca do spędzania aktywnie czasu w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Wyjazd w góry, nad morze, czy podróż za granicę to doskonały sposób na regenerację sił. Jednak w tym czasie nie wszyscy korzystają z uroków pięknej pogody i odpoczynku. Czas urlopów i wycieczek to prawdziwe żniwo dla złodziei. Nasze roztargnienie to dla nich szansa na niemały zarobek.
Dodano: 30.07.2020 -
Trwający sezon wakacyjny zachęca do spędzania aktywnie czasu w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Wyjazd w góry, nad morze, czy podróż za granicę to doskonały sposób na regenerację sił. Jednak w tym czasie nie wszyscy korzystają z uroków pięknej pogody i odpoczynku. Czas urlopów i wycieczek to prawdziwe żniwo dla złodziei. Nasze roztargnienie to dla nich szansa na niemały zarobek.
Dodano: 30.07.2020 -
Pomimo trwających wakacji, a więc okresu, kiedy z radością możemy korzystać z letniego wypoczynku, oszuści starają się wykorzystać nasz dobry nastrój i uśpioną ostrożność. Pojawia się coraz więcej doniesień medialnych dotyczących oszustw metodą „na bon turystyczny”. Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia finansowego polskich rodzin z dziećmi, a także krajowej branży turystycznej. Został wprowadzony przez polski rząd w związku z trudną sytuacją tego sektora wywołaną epidemią Covid-19.
Dodano: 27.07.2020 -
Hej Pogromcy Nudy! Wiecie kogo ostatnio spotkałam w parku?! Policjantów na rowerach! Postanowiłam, że Wy też musicie ich poznać!
Dodano: 10.07.2020 -
Cześć pogromcy nudy! Skończył się rok szkolny i w końcu mamy WAKACJE! Wy też je tak uwielbiacie jak ja? Już się nie mogę doczekać kiedy pojadę nad wodę! Tylko co ze sobą zabrać? Podpytam policjantów, którzy o tym jak się zachować na plaży i w wodzie wiedzą jak nikt! Zawołajcie też do oglądania swoich opiekunów - im też chcę szepnąć słówko ;) Ciekawi? To odpalajcie specjalny odcinek wakacyjny!
Dodano: 03.07.2020 -
-
Rozpoczynają się wakacje. Planując wypoczynek trzeba zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo w związku z zagrożeniem COVID-19. Oszuści nie próżnują, a nieprawdziwe oferty i „super okazje” mogą okazać się bardzo kosztowne. Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) we współpracy z Europolem, ostrzegają przed nieuczciwymi ofertami internetowymi w przygotowanej kolejnej kampanii prewencyjnej.
Dodano: 01.07.2020 -
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w roku bieżącym nie zorganizowano uroczystej gali podsumowującej etap wojewódzki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. 30 czerwca w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla trójki uczestniczek - laureatki i wyróżnionych w etapie centralnym konkursu.
Dodano: 30.06.2020 -
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w górach.
Dodano: 30.06.2020 -
Wakacje, dla dzieci i młodzieży to okres wolny od nauki szkolnej, dla rodzin okres urlopów i wyjazdów na wypoczynek. Dla policjantów to czas wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa m.in. na drogach i nad wodą . Tegoroczne są o tyle wyjątkowe , że przypadają na stan epidemii koronawirusa co wymaga szczególnych środków. Choć nie ma zakazu przemieszczania się należy pamiętać o unikaniu tłumów i zachowaniu dystansu społecznego. Zawsze warto mieć przy sobie maseczki i rękawiczki. Dla rodziców wakacje to czas odpoczynku ale na pewno nie od odpowiedzialności!
Dodano: 29.06.2020 -
27 marca 2020 roku Komenda Wojewódzka w Łodzi przedstawiła swoją nową pomocnicę! To 8-letnia Sisi - pogromczyni nudy, która tak jak wszystkie dzieci podczas epidemii spędza czas w domu. Nie daje jednak nudzie za wygraną i opowiadając z przymrużeniem oka o rzeczach ważnych, pokazuje jak ciekawie spędzić czas.
Dodano: 02.06.2020 -
Zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa, co wiąże się z etapowym przechodzeniem do tzw. nowej normalności. Nie możemy jednak całkiem zapominać o tych normach, które sprawdzały się na początku pandemii.
Dodano: 28.05.2020 -
Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Dodano: 28.05.2020 -
Jak zwykle policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą także przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami.
Dodano: 29.04.2020 -
Walka z epidemią koronawirusa wchodzi w kolejną fazę. Od dziś (16 kwietnia 2020 r.) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w konkretnych sytuacjach – przede wszystkim w miejscach ogólnodostępnych. Usta i nos mogą być zasłonięte nie tylko maską, ale też szalikiem, chustą lub innym kawałkiem tkaniny.
Dodano: 16.04.2020 -
Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas Świąt Wielkanocnych.
Dodano: 09.04.2020 -
Obowiązuje stan epidemii. Codziennie łódzcy policjanci kontrolują kilka tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU ! Dlatego na ulice miast wyjechały oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem . Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas !
Dodano: 25.03.2020 -
W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
Dodano: 25.03.2020 -
Zachęcamy do korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Poniżej zamieściliśmy specjalnie przygotowane ulotki, które będą m. in. rozdawane na przejściach granicznych - zachęcamy do ich przesłania, wydrukowania, przekazania rodzinie i znajomym - zarówno powracającym do kraju jak i skierowanym na kwarantannę w Polsce. Więcej na temat aplikacji "Kwarantanna Domowa" na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Przeczytaj koniecznie‼️
Dodano: 23.03.2020 -
Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Zaczynamy ją udostępniać od dziś.
Dodano: 23.03.2020 -
Na terenie całego kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Wiele sklepów, pozostaje zamkniętych a godziny otwarcia niektórych uległy skróceniu, przez co często sięgamy po zakupy za pośrednictwem Internetu. Niestety przestępcy postanowili wykorzystać zaistniałą sytuację i podszywają się nie tylko pod serwisy aukcyjne i sklepy internetowe, ale również pod instytucje zaufania publicznego, takie jak banki, urzędy państwowe, centralne oraz lokalne. Wzrasta liczba ataków, wyłudzeń i akcji phishingowych w Internecie.
Dodano: 18.03.2020 -
-
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dodano: 13.03.2020 -
6 lutego 2020 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczystość przekazania przez Wojewodę Łódzkiego specjalistycznego sprzętu dla łódzkiego garnizonu policji. Sprzęt antykryzysowy o wartości ponad 67 tysięcy złotych został użyczony policjantom z zasobów wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego.
Dodano: 06.02.2020 -
Promowanie i wpajanie prawidłowych postaw narciarzy i snowboardzistów na stoku, jak i prawidłowych zachowań w ruchu drogowym było głównym celem wyjazdu zimowego. W czasie trwania drugiego tygodnia ferii zimowych w naszym województwie (19-25 stycznia 2020r.) wzorem lat poprzednich kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi - ks. ppor. Jacek Syjud przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi zorganizował niezapomniany wyjazd. Udział w nim wzięły dzieci i młodzież z rodzin funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Dodano: 26.01.2020 -
Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych w dniu 11 stycznia 2020 r., Biuro Prewencji KGP zainaugurowało po raz czwarty ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przeprowadzenie uroczystej inauguracji odbyło się tym razem w garnizonie śląskim na terenie Stacji Narciarskiej „Soszów” w Wiśle.
Dodano: 13.01.2020 -
Ferie zimowe - dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci - pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.
Dodano: 08.01.2020 -
Koniec roku to okres wzmożonego ruchu na drogach. Dla wielu z nas to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób. Jest to także czas przedświątecznych zakupów. Przebywanie w zatłoczonych miejscach, ciągły pośpiech, roztargnienie, a także niekorzystne warunki pogodowe o tej porze roku mogą powodować sytuacje zagrażające naszemu bezpieczeństwu. Doświadczenie pokazuje, że również zwolennicy zakupów w sieci mogą paść łupem oszustów. Przygotowując się do świąt często zapominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad stając się niejednokrotnie ofiarami przestępców.
Dodano: 13.12.2019 -
27 listopada 2019 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi odbyło się seminarium pt. „Narzędzia ochrony powietrza w województwie łódzkim” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski. Obradom, w których wzięli udział przedstawiciele samorządów i instytucji samorządowych z całego regionu przewodniczył Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.
Dodano: 29.11.2019 -
28 listopada 2019 r. w Kompleksie EC1 w Łodzi odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „DBAM O ŚRODOWISKO”. Konkurs został zrealizowany przez Województwo Łódzkie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zarząd województwa łódzkiego reprezentował Andrzej Górczyński. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w zaszczytnej gali finałowej uczestniczył Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, mł. insp. Jarosław Janus.
Dodano: 28.11.2019 -
22 listopada 2019 roku w godz. 10:00-14:00 w hali sportowej „Zatoka Sportu” Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10 w Łodzi odbył się XIV finał wojewódzki „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” realizowany w ramach działań profilaktycznych pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.
Dodano: 22.11.2019 -
Od 20 listopada 2019 roku do dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyły się zajęcia kontrolne sprawności psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane były psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są pod kątem sprawności fizycznej, pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta.
Dodano: 22.11.2019 -
19 listopada 2019 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończył się Finał II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych. Spośród 17 policjantów służby prewencyjnej reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji najlepszym okazał się aspirant sztabowy Krzysztof Kamiński z KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Gratulujemy !
Dodano: 20.11.2019 -
18 listopada 2019 r. na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej w ramach Forum Idei ku Bezpieczeństwu i Dialogu Społecznego odbyła się konferencja pn. "Senior w bezpiecznych przestrzeniach". Podczas spotkania podpisano porozumienie w sprawie współpracy Policji z Politechniką Łódzką.
Dodano: 19.11.2019 -
Co roku jesienią i zimą pogarsza się jakość powietrza, którym oddychamy. Problem ten dotyczy zarówno niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności, jak również osiedli domków jednorodzinnych w małych miejscowościach i na peryferiach miast oraz kamienic w ich centralnych dzielnicach. Wraz z okresem grzewczym powraca temat spalania śmieci w domowych piecach. W całym kraju prowadzone są ogólnopolskie działania mające na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej w zakresie problematyki ochrony środowiska.
Dodano: 14.11.2019 -
18 listopada 2019 roku w auli Politechniki Łódzkiej przy Al. Politechniki 6 odbędzie się FORUM IDEI KU BEZPIECZEŃSTWU I DIALOGU SPOŁECZNEGO poświęcone Seniorom. Mówić będziemy m.in. o bezpieczeństwie w obrocie gotówkowym i bezgotówkowym i w ruchu drogowym, a także o pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dodano: 14.11.2019 -
Zakończyła się atestacja policyjnych koni. 6 rumaków z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy z siedzibą w Smardzewicach przeszło ją pomyślnie. Ostatni etap atestacji odbył się 6 listopada 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.
Dodano: 06.11.2019 -
Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego łódzcy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu się do zimy na drodze.
Dodano: 30.10.2019 -
29 października 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi odbyła się narada Naczelników Wydziałów Prewencji oraz Naczelników Wydziałów Ruchu Drogowego jednostek podległych KWP w Łodzi. W naradzie wzięli również udział funkcjonariusze koordynujący realizację czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia.
Dodano: 29.10.2019 -
25 października 2019 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji Działań Prewencyjnych z udziałem komendantów powiatowych i miejskich garnizonu łódzkiego odpowiedzialnych za służbę prewencyjną. Spotkanie poprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka.
Dodano: 28.10.2019 -
Nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. W dniu dzisiejszym ogólnopolski finał konkursu wyłonił najlepszego dzielnicowego. Rywalizację, w której udział wzięło 34 policjantów dzielnicowych i 17 kierowników dzielnicowych wygrał sierż. szt. Sylwester Grzelak z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu zajmując I miejsce. Natomiast Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie – asp. szt. Waldemar Leszczyński w ogólnej klasyfikacji zajął II miejsce- na 17 Kierowników Dzielnicowych biorących udział w rywalizacji. Również asp. szt. Waldemar Leszczyński zajął I miejsce w konkurencji analiza dokumentacji.
Dodano: 25.10.2019 -
24 października 2019 r. uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi podczas wizyty na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zostali zapoznani z ofertą służby w Policji. W spotkaniu przygotowanym przez policjantów i pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, licealiści mogli uzyskać wiele cennych informacji w zakresie służby w Policji, a szczególnie na temat przebiegu i etapów rekrutacji.
Dodano: 24.10.2019 -
18 października 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, odbył się konkurs zorganizowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – nadinsp. Andrzeja Łapińskiego, na najlepszego oskarżyciela publicznego policji garnizonu łódzkiego w 2019 roku, stanowiącego zarazem wojewódzkie eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się 18 – 19 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Dodano: 19.10.2019 -
Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.
Dodano: 18.10.2019 -
10 października 2019 r. na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyło się seminarium pn. „Zdrowy, aktywny i bezpieczny senior”, które współorganizowane było przez Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - Panią dr Iwonę Wieczorek oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. Wydarzenie stanowiło forum wymiany opinii i informacji na temat polityki społecznej realizowanej przez Samorząd Województwa Łódzkiego na rzecz osób starszych.
Dodano: 11.10.2019 -
Każdego roku miesiąc październik poświęcony jest akcjom profilaktycznym w ramach „Dnia Seniora”. Na arenie międzynarodowej 1 października obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października - jako Europejski Dzień Seniora oraz 14 listopada - jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie wydarzenia realizowane w tych dniach mają wspólny cel – kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań, mających na celu zapewnienie im godnego życia. Policjanci również podejmują w tym czasie inicjatywy informacyjno – edukacyjne. Są to spotkania mające na celu uświadamianie starszego pokolenia o czyhających na nich niebezpieczeństwach oraz metodach zapobiegania im.
Dodano: 08.10.2019 -
7 października 2019 roku odbył się w Łodzi Międzynarodowy Kongres Biogospodarki. To największe wydarzenie w Polsce, które integruje polskie i europejskie firmy oraz instytucje z różnych sektorów wokół idei rozwoju biogospodarki. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Dodano: 08.10.2019 -
Minęły już 3 lata od wdrożenia w garnizonie łódzkim Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywnego narzędzia zapewniającego mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Aplikacja ta stanowi doskonałe narzędzie, które w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego garnizonu a dostrzegalna przez społeczeństwo działalność Policji w miejscach oznaczonych zagrożeniem pozwala na codzienne budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania wśród członków środowiska lokalnego.
Dodano: 03.10.2019 -
27 września 2019 roku w auli Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu odbyła się konferencja „Edukacja i Bezpieczeństwo”. To kolejna edycja „Forum Idei ku Bezpieczeństwu i Dialogu Społecznego” organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w procesie edukacji.
Dodano: 29.09.2019 -
21 września 2019 r. na terenie lotniska wojskowego 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbył się piknik rodzinny, na który przybyło tysiące mieszkańców nie tylko województwa łódzkiego, ale również miłośników lotnictwa z całej Polski. Wśród zaprzyjaźnionych i współpracujących ze sobą służb w Pikniku udział wzięli także funkcjonariusze łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji.
Dodano: 26.09.2019 -
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
Dodano: 26.09.2019 -
W dniu 28 marca br. Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Łodzi realizując wspólne z Łódzką Koleją Aglomeracyjna działania edukacyjno - informacyjne „Bezpiecznie na kolei” przeprowadzili szkolenie na którym poruszano tematykę związaną z: przestępstwami z nienawiści, zagrożeniami związanymi z narkotykami i dopalaczami oraz postępowanie w przypadku wystąpienia zagrożenia związanego z ujawnieniem niebezpiecznego przedmiotu. Szkolenie zakończyło się elementem praktycznym związanym z przeprowadzeniem ewakuacji z pociągu. Podczas szkolenia omawiano również możliwości wykorzystania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W szkoleniu uczestniczyli maszyniści i kierownicy pociągów. Planowany jest dalszy cykl szkoleń.
Dodano: 26.09.2019 -
W związku ze zbliżającym się Dniem Wagarowicza, który przypada 21 marca, z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ,wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji dla powiatu Łódzkiego - Wschodniego oraz we współpracy z Dyrekcją Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach 13 marca 2019 roku w Rzgowie przeprowadzono szkolenie dla dyrektorów, pedagogów i pracowników pedagogicznych szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu łódzkiego - wschodniego oraz innych instytucji z terenu województwa łódzkiego.
Dodano: 26.09.2019 -
8 marca 2019 roku czyli w Dzień Kobiet w centrum handlowym Sukcesja przy ul. Al. Politechniki w Łodzi łódzkie policjantki zaprezentowały jak wygląda ich codzienna służba. Tego dnia osoby odwiedzające centrum handlowe mogły poznać tajniki różnych pionów reprezentowanych przez funkcjonariuszki. To wyjątkowy prezent od policjantek dla wszystkich pań z okazji ich święta.
Dodano: 26.09.2019 -
Komisja dokonała oceny prezentacji konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami i wybrała trzy najbardziej efektywne plany działania priorytetowego policjantów dzielnicowych/starszych dzielnicowych pełniących służbę z poszczególnych komendach powiatowych i miejskich Policji województwa łódzkiego i jednostkach im podległych. Na "podium" stanęli policjanci z Łodzi, Sieradza i Tomaszowa Mazowieckiego.
Dodano: 10.07.2018 -
W dniu 17 listopada 2017r. w godz. 10:00-14:30 w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 7 w Łodzi, Wydział Prewencji KWP w Łodzi przeprowadził XII finał wojewódzki „Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” realizowany w ramach programu profilaktycznego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.
Dodano: 21.11.2017 -
Coraz więcej ludzi dożywa sędziwego wieku i coraz więcej osób starszych jest aktywnych pomimo upływających lat. Spowodowane jest to poprawą jakości życia oraz postępem cywilizacyjnym. Istotne aby oprócz ilości przeżytych lat ważna była przede wszystkim jakość tego życia, a na to przede wszystkim wpływa poczucie bezpieczeństwa starszych osób.
Dodano: 20.10.2017 -
Podczas II Wojewódzkiego Zjazdu Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim organizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej prowadzone były warsztaty pn. "Policja Jakiej nie znacie" oraz bieg terenowy.
Dodano: 05.04.2017 -
Troska o bezpieczeństwo oraz rozwój dzieci i młodzieży połączyła uczestników seminarium metodycznego inaugurującego 15 marca 2017 roku w powiecie bełchatowskim kampanię profilaktyczną „Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!”. Spotkanie pracowników naukowych, nauczycieli i pedagogów, policjantów, pracowników instytucji pomocowych, studentów stworzyło okazję do wymiany najaktualniejszej wiedzy i zaangażowanych dyskusji o warunkach skutecznej profilaktyki uzależnień.
Dodano: 23.03.2017 -
15 marca 2017r o godzinie 11:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Niewiadowie, odbyły się warsztaty edukacyjne dla seniorów „Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo”. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman i Wójt Gminy Ujazd p. Artur Pawlak. Gościem specjalnym był Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.
Dodano: 23.03.2017 -
W dniach 12-15 grudnia 2016r. w Nieborowie odbyło się szkolenie dla przedstawicieli trzech grup zawodowych: funkcjonariuszy Policji, pedagogów szkolnych oraz zawodowych kuratorów sądowych.
Dodano: 19.12.2016 -
6 grudnia w godzinach dopołudniowych na pabianickie drogi wyjechała nietypowa załoga oznakowanym radiowozem. Jej skład tworzyli policjanci w czapkach Świętego Mikołaja. Mundurowi wręczali najmłodszym mikołajowe upominki.
Dodano: 08.12.2016 -
Policjanci z Poddębic spotkali się z uczniami z Bałdrzychowa aby przekazać im cenne informacje na temat bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy uczestnicy wysłuchali fachowych policyjnych porad a także otrzymali elementy odblaskowe.
Dodano: 08.12.2016 -
Odblaski, prawidłowe reakcje na drodze, zasady bezpiecznej jazdy – to niektóre zagadnienia poruszane podczas spotkania policjantów z uczestnikami Finału konkursu jaki odbył się w Bibliotece Publicznej w Poddębicach w dniu 1 grudnia 2016 roku
Dodano: 08.12.2016 -
Jak być bezpiecznym i widocznym na drodze, jak uchronić się przed oszustami dowiedzieli się seniorzy z Uniwersytetu III Wieku w Uniejowie podczas spotkania z poddębickimi policjantami.
Dodano: 08.12.2016 -
30 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pn. ,,Dopalacze kradną życie”. Autorzy najlepszych spotów filmowych otrzymali nagrody ufundowane przez władze miasta oraz powiatu pabianickiego. Niespodziankę dla finalistów przygotował także właściciel kina ,,Tomi”. Nagrodzone spoty trafią na biały ekran i będą wyświetlane przed każdym seansem filmowym.
Dodano: 02.12.2016 -
W ramach kontynuacji działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, policjanci z Poddębic odwiedzili licealistów z Poddębic. Tematem przewodnim była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa a także bezpieczeństwo pieszych.
Dodano: 02.12.2016 -
Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytetowe zadanie dla policjantów z Poddębic. Tym razem dzielnicowi spotkali się z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Uniejowie, gdzie uczniowie poznali m.in. prawidłowe zachowania na drodze a także zostali wyposażeni w odblaski.
Dodano: 02.12.2016 -
Bezpieczeństwo najmłodszych to priorytetowe zadanie dla policjantów z Poddębic. Dlatego też stróże prawa kontynuują spotkania z dziećmi z terenu powiatu, podczas których milusińscy poznają prawidłowe zachowania na drodze, w szkole a także w domu.
Dodano: 25.10.2016 -
W ramach działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci z Poddębic uczestniczyli w manewrach taktyczno-obronnych wraz z harcerzami ZHP. W działaniach udział wzięło około 80 osób.
Dodano: 12.10.2016 -
Policjanci z Poddębic kontynuując działania prewencyjne pod hasłem „ Bezpieczna szkoła i droga do szkoły” przeprowadzili kolejne spotkania z dziećmi. Tym razem w prelekcji udział wzięły dzieci z przedszkola w Poddębicach a także uczniowie Zespołu Szkół w Dalikowie.
Dodano: 12.10.2016 -
„Dopalacze – życia zabieracze” to nazwa akcji profilaktycznej, która rozpoczęła się w powiecie poddębickim pod koniec 2015 roku. Realizację tegorocznych działań rozpoczęła prelekcja w Parafii w Uniejowie, w którym uczestniczyła grupa około 300 wiernych z terenu powiatu poddębickiego.
Dodano: 20.07.2016 -
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi 17 lipca br. zaprosili mieszkańców Łodzi do wspólnej zabawy połączonej z przypomnieniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wypoczynku nad wodą.
Dodano: 20.07.2016 -
Niecodzienną okazję zwiedzania komendy Policji miały dzieci, które swoje wakacje spędzają w Poddębickim Domu Kultury i Sportu. Podczas spotkania z policjantami zapoznały się z ich codzienna służbą, zobaczyły areszt oraz wysłuchali porad związanych z ich bezpieczeństwem.
Dodano: 20.07.2016 -
W ramach ,,ogólnopolskiego Głosu profilaktyki:” w dniu 17.062016 roku w łowickim Parku Błonie odbyła się Druga Łowicka Patosfera” – Profilaktyka Według Ekonomika zorganizowana przez Komendę Powiatowa Policji w Łowiczu wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. Ogółem w imprezie wzięło udział 300 osób.
Dodano: 29.06.2016 -
Policjanci z Poddębic realizując działania prewencyjne pn. ”Bezpieczne Wakacje 2016”, zorganizowali wspólną akcję plenerową z ratownikami medycznymi FALCK Medycyna, w ramach której uczestnicy poznali m.in. zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą. Dzieci miały także niecodzienna okazję przejażdżki ratunkową łodzią motorową po zbiorniku Jeziorsko.
Dodano: 28.06.2016 -
17 czerwca 2016 roku Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach przeprowadziła konkurs plastyczny pt. „Stop przemocy domowej”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pawlikowicach.
Dodano: 28.06.2016 -
18-19 czerwiec 2016 r., blisko 120 uczniów ze szkół z powiatu zduńskowolskiego wzięło udział w IV Powiatowym Przystanku PaT, który w miniony weekend zatrzymał się w Zapolicach. Młodzież miała okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, ale przede wszystkim nawiązać nowe relacje i wspólnie spędzać czas zgodnie z ideą akcji, czyli działania dla drugiego człowieka bez używek i sztucznych motywacji.
Dodano: 28.06.2016 -
3 czerwca 2016 roku już po raz piąty za sprawą przedstawicieli Regionu IPA Wieluń oraz policjantów z wieluńskiej komendy przeprowadzony został projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas”.
Dodano: 07.06.2016 -
To już VI Edycja tego wydarzenia sportowego, który jest organizowany na terenie Poddębic. Impreza ta została wpisana w założenia Programu prewencyjnego „ Profilaktyka społeczna w powiecie poddębickim na lata 2016-2018”, oraz kampanii „Wspólne Osiedla”. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach we współpracy ze Starostwem Powiatu oraz Dyrekcją Gimnazjum w Poddębicach. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi oraz Starosta Poddębicki.
Dodano: 02.06.2016 -
Sprzyjająca aura, długie weekendy i zbliżające się wakacje spowodowały podjęcie działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Policjanci z Poddębic spotykali się z grupą uczniów oraz ich rodzicami na prelekcjach oraz festynach rodzinnych zorganizowanych w ramach Dnia Dziecka.
Dodano: 02.06.2016 -
Policjanci poddębickiej jednostki w ramach programu „ Profilaktyka społeczna w powiecie poddębickim na lata 2016-2018”, rozpoczęli cykl spotkań z uczniami szkół w powiecie poddębickim. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Domaniewie, gdzie najmłodsi uczniowie wysłuchali porad związanych z bezpieczeństwem w szkole, w domu i na drodze. W grupie gimnazjalistów omówiono aspekty związane z cyberprzemocą, dopalaczami oraz zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. W sumie w prelekcji wzięło udział około 200 uczniów.
Dodano: 27.04.2016 -
W środę, 2 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku odbyły się Piąte Powiatowe Targi Edukacyjne. Targi dały możliwość w jednym miejscu i czasie zapoznania się z ofertą szkół średnich, spotkania się z przedstawicielami służb mundurowych i zaczerpnięcia bezpośredniej informacji dotyczącej rekrutacji. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie dzieląc się wiedzą i doświadczeniami oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.
Dodano: 08.04.2016 -
Policjantki z łaskiej komendy spotkały się z seniorami Uniwersytetu III Wieku, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Podczas wizyty omówiono skutki posiadania przez niepowołane osoby naszych danych osobowych, nie zabrakło też tematów dotyczących oszustw metodą "na wnuczka" i "policjanta" oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dodano: 08.04.2016 -
Cyberprzemoc i zagrożenia w internecie były tematem prelekcji zorganizowanej dla uczniów w Zespole Szkół w Marzeninie. Policjantki z łaskiej komendy prowadzące spotkanie przestrzegały młodzież m.in. przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i nie zawieraniem podejrzanych znajomości w Internecie. Tłumaczyły również, jak być ostrożnym w kontaktach w sieci po to, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.
Dodano: 08.04.2016 -
Policjanci z Łasku zostali zaproszeni do udziału w IX Sejmiku Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Gminy Łask. Tematem tegorocznego spotkania była "Cyberprzemoc". W sejmiku oprócz przedstawicieli młodzieży i funkcjonariuszy policji wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej oraz opiekunowie poszczególnych reprezentacji szkół.
Dodano: 08.04.2016 -
16 marca 2016 roku w auli pabianickiej komendy odbył się konkurs wiedzy pn. ”Próbujesz - ryzykujesz” pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego. Konkurs dotyczący konsekwencji sięgania po różnego rodzaju używki adresowany był do gimnazjalistów.
Dodano: 07.04.2016