Psy służbowe
Rozmiar czcionki
-
12 października 2022 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się szkolenie psów służbowych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało wspólnie przez Wydział Prewencji KWP w Łodzi oraz Straż Ochrony Kolei. Zajęcia miały na celu doskonalenie taktyki działania w trakcie realizacji zadań służbowych. Psy rozwijały swoje umiejętności w zakres działań bojowych i podczas imprez masowych. Nie zabrakło także takich elementów, jak współdziałanie z pododdziałem zwartym.
Dodano: 14.10.2022 -
W dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w miejscowości Kozłów, województwo śląskie, odbyły się Mistrzostwa Polski IGP Owczarków Niemieckich 2022. Jest to sport koncentrujący się na rozwoju i ocenie tych cech u psów, które czynią je bardziej użytecznymi dla właścicieli. W rywalizacji wraz ze swoim czworonogiem, udział wziął również Włodzimierz Gossa – pracownik Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, który na co dzień systematycznie trenuje i szlifuje umiejętności policyjnych psów służbowych.
Dodano: 01.09.2022 -
W Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie swoją służbę rozpoczął wyjątkowy policjant. ,,Juma” to sześcioletni owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem w sierpniu ukończyli kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. "Juma" to specjalistka od wyszukiwania zapachów narkotyków. Jest to trzeci czworonożny funkcjonariusz służący w kutnowskiej komendzie.
Dodano: 08.09.2021 -
I Ty możesz zostać przewodnikiem psa służbowego! Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To oddane, wierne i bardzo inteligentne zwierzę. Natura obdarowała tego czworonoga niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami słuchu, wzroku, a przede wszystkim węchu. Dlatego też już wieki temu ludzie zorientowali się, że może być on nie tylko przyjacielem ale i pomocnikiem.
Dodano: 03.08.2021 -
Każdego roku Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi organizuje zajęcia kontrolne sprawności fizycznej psów służbowych. Testom poddawane są psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są między innymi pod kątem pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta.
Dodano: 16.10.2020 -
Czworonożni funkcjonariusze od lat wspierają działania policjantów i zasilają szeregi policji powiatu łódzkiego wschodniego. Wraz ze swoimi przewodnikami asp. szt. Grzegorzem Kisiel i asp. Robertem Wójt systematycznie trenują i szlifują swoje umiejętności. Tropią, wskazują drogę ucieczki czy ukrycia się przestępcy. W niezawodnym duecie ze swoim przewodnikiem patrolują ulice, dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo a jeśli będzie potrzeba obezwładniają nawet najgroźniejszego przestępcę. Ich opiekunowie dbają o szkolenie swoich pupili, w którym wczoraj mogliśmy osobiście uczestniczyć.
Dodano: 01.10.2020 -
Czy każdy pies przechodzi to samo szkolenie? Ile czasu trwa szkolenie psa służbowego? Czy przewodnik szkoli się cały czas ze swoim psem? Jaka jest specyfika szkolenia psa do wyszukiwania zapachów narkotyków? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz już dziś, oglądając czwarty odcinek materiału, który polska Policja przygotowała wspólnie z kanałem HISTORY. Zapraszamy na nasze profile na Facebooku, Instagramie i YouTubie!
Dodano: 13.07.2020 -
Od dawna wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To oddane, wierne i bardzo inteligentne zwierzę . Natura obdarowała psa niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami słuchu, wzroku, a przede wszystkim węchu. Dlatego też już wieki temu ludzie zorientowali się, że pies może być nie tylko przyjacielem ale i pomocnikiem. Odkryto, że niektóre rasy mają wyjątkowe umiejętności, które mogą być dużym wsparciem podczas codziennej pracy. Psy zaczęły pomagać pasterzom, myśliwym podczas polowania, czy chronić nasze domy przed intruzami. Są jednak i takie, które mają bardzo ważne ale i niebezpieczne zadania.
Dodano: 01.07.2020 -
Od 20 listopada 2019 roku do dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyły się zajęcia kontrolne sprawności psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane były psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są pod kątem sprawności fizycznej, pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta.
Dodano: 22.11.2019 -
Pies pracujący w Policji musi być wyjątkowo odporny na stres i bezwarunkowo posłuszny swojemu przewodnikowi. Wydział Prewencji KWP w Łodzi cyklicznie organizuje zajęcia kontrolne sprawności psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane są psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są m.in. pod kątem pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta.
Dodano: 20.10.2021