Policjanci dziękują mieszkańcom - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dziękują mieszkańcom

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł. insp. Tomasz Jarmakowski wraz ze Starostą Pabianickim Krzysztofem Haburą podziękował mieszkańcom naszego miasta i powiatu za obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców. Nieodpowiedzialni kierowcy mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dzięki zdecydowanej i wzorowej postawie mieszkańców nie doszło do tragedii na drodze.

12 października 2017 roku w auli pabianickiej komendy odbyła kolejna odsłona ,,zwyczajnych” mieszkańców naszego miasta i powiatu, którym w sposób nadzwyczajny podziękowano za postawy godne naśladowania.  Podczas uroczystego spotkania z udziałem kadry kierowniczej Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł. insp. Tomasz Jarmakowski wraz ze Starostą Pabianickim Krzysztofem Haburą podziękował bohaterom dnia codziennego za obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców. W tej edycji uhonorowano w sposób szczególny w sumie 5 kobiet i 3 mężczyzn. - Dla pabianickich policjantów to zaszczyt, móc dzisiaj uroczyście podziękować Państwu za postawy godne naśladowania. Wedle dewizy naszego komendanta insp. Cezarego Petrusa, iż ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” Wasze postawy w stosunku do pijanych kierowców w sposób znaczący przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na naszym terenie. W tym roku w powiecie pabianickim odnotowaliśmy 3 wypadki ze skutkiem śmiertelnym, gdzie w analogicznym okresie w roku ubiegłym takich wypadków było aż 9. Dzięki Państwa reakcji i wzorowej  postawie nie doszło do kolejnej tragedii  – mówił zastępca komendanta mł. insp. Tomasz Jarmakowski. Wraz z podziękowaniami wręczył listy gratulacyjne.

Zastępca komendanta dodał, że ostatnie wydarzenia wskazują, że skuteczność Policji w dużej mierze zależy od postaw obywateli. Podkreślił, że każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej. Takie zachowanie winno być wzorem do naśladowania dla innych – dodał mł. insp. Tomasz Jarmakowski.

Podziękowania wyróżnionym mieszkańcom złożył także starosta pabianicki. – W imieniu władz samorządowych powiatu chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować Paniom i Panom za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu. Wasza postawa jest bezcenna i z pewnością przyczyniła się do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na drogach. Jest to niezmiernie ważne w kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa. Państwa postawy zasługują na wyrazy uznania i głębokiego szacunku – mówił Krzysztof Habura. Wraz z gratulacjami wręczył upominki.

Uroczyste spotkanie było również okazją do wyróżnienia mł. asp. Marka Marusińskiego, pełniącego obowiązki kierownika Referatu ds. Prewencji Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim. Funkcjonariusz z rąk zastępcy komendanta otrzymał nagrodę za wzorowe wykonywanie zadań, zaangażowanie w służbie mające bezpośrednie przełożenie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, a  tym samym kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji. Jego determinacja, sumienność i właściwe podejmowanie decyzji przyczyniły się między innymi do zatrzymania w ostatnim czasie sprawcy kradzieży trakcji linii tramwajowej na trasie Lutomiersk – Konstantynów Łódzki, która to sprawa znalazła szeroki oddźwięk w ogólnopolskich mediach. Gratulacje wyróżnionemu policjantowi złożył również  starosta pabianicki Krzysztof Habura.