Ferie na nartach z pabianicką policją - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie na nartach z pabianicką policją

Ferie zimowe były doskonałą okazją do aktywnego, radosnego i bezpiecznego spędzenia czasu z dziećmi na nartach. O tą ostatnią zasadę podczas białego szaleństwa na Górze Kamieńsk zadbali pabianiccy policjanci. Wszystko w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W Pabianicach nie ma stoku? Nie szkodzi! Są narciarze i super instruktor! A ferie zimowe były doskonałą okazją, by spędzić czas aktywnie z dziećmi na stoku Góry Kamieńsk. Policjanci drogówki mł. asp. Piotr Koza i st. sierż. Wojciech Lalek, choć na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drodze, podczas zimowego wypoczynku kreatywnie podeszli do propagowania zasad bezpieczeństwa na stoku. W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zorganizowali na Górze Kamieńsk niezapomniane zajęcia dla pabianickich dzieci i młodzieży. Dzięki przychylności Pana Andrzeja Muszyńskiego ze szkoły narciarskiej ,,Biwak” i bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego, dzieci pod okiem policjantów bezpiecznie szusowały po białym stoku. Zimowe szaleństwo było doskonałą okazją do przybliżenia najmłodszym ,,Dekalogu Narciarza”. -  Ze stoku należy zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności, trasy i pogody, wchodzić i schodzić ze stoku można tylko bokiem, aby nie przeszkadzać jeżdżącym i obowiązkowo trzeba mieć na głowie kask – pouczał st. sierż. Wojciech Lalek, policjant ruchu drogowego, posiadający uprawnienia instruktora narciarstwa. Ochoczo i z radością robiły to także same dzieci, które rówieśnikom wręczały ulotki z zasadami bezpieczeństwa na stoku. Zachęcały również do udziału w konkursie plastycznym ,,Stok nie jest dla bałwanów”. Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj.

Przed zjazdami należało przeprowadzić krótką rozgrzewkę. Najmłodsi kandydaci na narciarzy raźno wykonywali ćwiczenia. O bezpieczeństwo początkujących narciarzy zadbał st. sierż. Wojciech Lalek, który bardzo dokładnie i obrazowo tłumaczył podstawy tej dyscypliny sportu. To pod jego okiem były pierwsze zjazdy i wywrotki, a w końcu sukces i wspaniała samodzielna jazda. Pogoda i humory dopisywały. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Dzieci wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach złożyli serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi Muszyńskiemu ze szkoły narciarskiej „BIWAK” za bezinteresowną pomoc w promowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku na Górze Kamieńsk w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" pod honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz bezpłatne wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

Dla tych, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z narciarstwem pozostaną  z pewnością same dobre wspomnienia, a dzieciaki, które załapały bakcyla niebawem powrócą na kamieńską górę.