Potrącenie na przejściu dla pieszych - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego. W Poddębicach na ulicy Kaliskiej samochód osobowy potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w czwartek 8 marca 2018 roku o godz. 20:20 na ulicy Kaliskiej w Poddębicach. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mazdą 37-letni mieszkaniec Poddębic na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie 41-letnie kobiety. Na skutek wypadku poszkodowane z ogólnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Poddębicach. Jedna z kobiet pozostała pod opieką lekarzy, natomiast druga opuściła szpital po wstępnym badaniu. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli dowody związane z tym zdarzeniem. Zebrany materiał pomoże funkcjonariuszom ustalić okoliczności wypadku.

Pamiętajmy!

Przejście dla pieszych to miejsce newralgiczne, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Wypadki drogowe z udziałem pieszych mają najpoważniejsze skutki i często kończą się tragicznie. Kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Oprac./sporz. p.o.oficer prasowy KPP w Poddębicach sierż. Sylwia Kaźmierczak (tel:695-406-267).