Działania „Alkohol” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol”

Przez całą dobę 8 marca 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzili działania „Alkohol”.Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców i rowerzystów, którzy poruszali się po łódzkich drogach uświadamiając tym samym jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów. W sumie skontrolowano 3315 kierujących. Ujawniono 5 kierujących znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu lub nietrzeźwości. Policjanci ujawnili również 2 osoby poszukiwane

 

Na ul. Kasprzaka w Łodzi  policjanci zatrzymali 29-letniego kierującego Seatem Ibizą. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenie na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 500 zł., teraz 29-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo łodzianinowi grozi wysoka grzywna,  pozbawienia wolności do lat 3 oraz nawiązka w wysokości co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjalnej jak również zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Łódzka drogówka apeluje do kierowców by zastanowili się dwa razy zanim wsiądą do samochodu na „podwójnym gazie”. Dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale również innych użytkowników dróg.