Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

UROCZYSTE POWIERZENIE OBOWIĄZKÓW KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W WIELUNIU

16 kwietnia 2018 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu odbyło się uroczyste powierzenie obowiązków nowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Wieluniu mł. insp. Grzegorzowi Liburze.

Rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków na stanowisku komendanta mł. insp. Grzegorzowi Liburze wręczył osobiście Komendant Wojewódzki Policji Łodzi insp. Andrzej Łapiński, który pogratulował awansu, życząc przy tym sukcesów w kierowaniu nową jednostką. W imieniu samorządu nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu przywitał Starosta Wieluński Andrzej Stępień i Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa .

Młodszy inspektor Grzegorz Libura urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął 01 września 1992 roku jako funkcjonariusz Kompani Patrolowo – Interwencyjnej Stare Miasto we Wrocławiu. Następnie w okresie od 1996 do 2006 roku nieprzerwanie był związany z Komisariatem Policji Wrocław Stare- Miasto. Początkowo pracował w Wydziale Kryminalnym, kolejno w 1999 objął stanowisko dyżurnego, a następnie specjalisty w Zespole Dyżurnych Wydziału Prewencji. Z kolei w 2001 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Sekcji Wydziału Prewencji tego komisariatu, a od 2004 roku nadzorował pracę tego pionu jako Naczelnik. Funkcję tą pełnił do 2006 roku, kiedy to został awansowany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Długołęce. Następnie w 2007 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Ołbin, gdzie funkcję tę sprawował przez okres ponad 10 lat. Z dniem 16 kwietnia 2018 roku powierzono mu obowiązki Komendanta.