Nietrzeźwy kierowca i jego poszukiwany pasażer - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca i jego poszukiwany pasażer

Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 36-letni bełchatowianin, który pijany próbował „przeparkować” samochód. Jego manewry skutkowały uszkodzeniem dwóch innych pojazdów. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna już wkrótce stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali także 37-letniego pasażera, który był poszukiwany.

W nocy z 14 na 15 kwietnia 2018 roku policjanci zostali poinformowani o kolizji z udziałem pijanego kierowcy opla omegi. Zdarzenie miało miejsce na parkingu pod ośrodkiem Grobla w gminie Kluki.  Obsługujący to zdarzenie policjanci w rozmowie z pracownikiem ochrony obiektu ustalili, że sprawcą jest 36-letni bełchatowianin, który jak tłumaczył, chciał tylko przeparkować samochód. W trakcie cofania uszkodził prawidłowo zaparkowane dwa mercedesy.  Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jak wiadomo nawet najmniejsza dawka alkoholu powoduje zaburzenia refleksu i koncentracji. Z uwagi na niespójność jego wyjaśnień, policjanci zatrzymali 36-latka. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności .

Do policyjnego aresztu trafił także jego 37-letni kompan, który w chwili zderzenia spał na fotelu pasażera. Jak się okazało jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie do odbycia kary. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.