Jednośladem na wakacje - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jednośladem na wakacje

Policjanci z KPP w Poddębicach przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie oraz Brzegu. Uczniowie pod czujnym okiem mundurowych wykonywali różne zadania sprawnościowe oraz wysłuchali prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

14 czerwca 2018 roku funkcjonariusze z Poddębic na  boisku w Pęczniwie egzaminowali czwartoklasistów z dwóch placówek szkolnych. Dzieci, które podjęły się wyzwania zdobycia swoich pierwszych uprawnień, wykonywały zadania sprawnościowe oraz wykazywały się wiedzą na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników egzaminu oraz omawiali  najtrudniejsze sytuacje na drodze, które mogą przydarzyć się młodemu rowerzyście. Mundurowi zwrócili uwagę dzieci na wakacyjne wyprawy rowerowe, które będą bezpieczne jeśli zapamiętają zasady stosowane podczas dzisiejszego egzaminu. Wszyscy uczniowie którzy podeszli do testu, otrzymali uprawnienia.

Zapamietaj!

Korzystając z roweru należy pamiętać o obowiązujących zasadach ruchu drogowego. Ważne jest, aby rowerzyści nie przejeżdżali tylko przeprowadzali rowery przez przejścia dla pieszych, pamiętali o sygnalizowaniu skrętu ręką, a gdy tylko jest to możliwe, korzystali z  dróg dla rowerów.

Prawidłowo wyposażony rower powinien mieć z przodu jedno białe światło, z tyłu jedno światło czerwone, skutecznie działające hamulce oraz sygnał dźwiękowy. Ważne są również elementy odblaskowe - mogą być na stałe przymocowane do roweru lub umieszczane na odzieży rowerzystów.

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267