Zakręceni bezpieczeństwem ….nad wodą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zakręceni bezpieczeństwem ….nad wodą

Konstantynowscy policjanci wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Konstantynowa Łódzkiego i ratownikami promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą. Dla najmłodszych konstantynowian przygotowali pokaz ratownictwa wodnego oraz wiele atrakcji.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a nad akwenami pojawiają się pierwsi plażowicze. Poza kąpielówkami nad wodę zawsze trzeba zabrać ze sobą dużo zdrowego rozsądku. Tego tym razem zabrakło dwóm mężczyznom, którzy wypadli z łódki do wody. Do zdarzenia doszło 14 czerwca 2018 roku tuż po godzinie 10:00 na terenie konstantynowskiego ośrodka ,,Nad Stawem”. Na ratunek topielcom pospieszyli ratownicy i  miejscowi druhowie. Wyciągnęli z wody poszkodowanych i udzielili im pierwszej pomocy. Na szczęście był to tylko pokaz ratownictwa wodnego w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. W ten sposób policjanci wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Konstantynowa Łódzkiego oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym promowali bezpieczeństwo nad wodą. Ratownicy przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i udzielania pierwszej pomocy. O rozsądek i rozwagę podczas letniego wypoczynku apelowali także policjanci. – Można bezpiecznie wypoczywać i bawić się nad wodą. Trzeba to tylko robić w miejscach do tego przeznaczonych, pod okiem osób dorosłych. – mówił komendant konstantynowskiego komisariatu podkom. Tomasz Wójcicki. - Bezpieczeństwo to również wasz priorytet na wakacje – dodał. Pokazom ratownictwa przyglądał się także będący na miejscu burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz szef pabianickiej policji insp. Cezary Petrus.

Na najmłodszych, prócz dawki wiedzy o bezpieczeństwie czekały niespodzianki przygotowane przez konstantynowskich stróżów prawa. Pod policyjnym namiotem dzieci z radością kolorowały prace związane z policyjną tematyką i entuzjastycznie odpowiadały na pytania przygotowane przez dzielnicowego asp. Bogumiła Niewiadomskiego. W nagrodę otrzymywały drobne upominki. Frajdą był też policyjny radiowóz. Dzieciaki ochoczo wsiadały do przedziału przeznaczonego do przewożenia osób zatrzymanych. Tegoroczna akcja z profilaktyką w tle z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych konstantynowian. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci, jak i dorośli, nie tylko zapamiętają najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, ale również wcielą je w życie zwiększając tym samym bezpieczeństwo swoje i innych osób.