Akcja „Jabłko- Cytryna” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Jabłko- Cytryna”

Sok z cytryny zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzega przepisów ruchu drogowego. Taką akcję po raz kolejny przeprowadzili policjanci wieluńskiej drogówki wspólnie z fundacją „Bezpieczna Droga”. Do wspólnych działań edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, wieluńscy mundurowi zaprosili uczniów ze szkoły podstawowej w Wierzchlesie.

Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach i szczególne uwrażliwienie ich za zachowanie ostrożności zwłaszcza w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Działania „Jabłko – Cytryna” przeprowadzono w godzinach porannych 12 września 2018 roku w Wierzchlesie. W ramach tej akcji dzieci brały udział w prawdziwych kontrolach drogowych prowadzonych przez wieluńskich mundurowych. Niecodzienne patrole przyglądały się postawom kierowców na drodze. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów, uczestnicząc w w zatrzymywaniu pojazdów, sprawdzaniu dokumentów, kontroli prędkości oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących. Ci którzy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali smaczne jabłko, natomiast kierowcy przyłapani na drobnych wykroczeniach musieli wypić sok z kwaśnej cytryny. Kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeżeli musieli wypić sok z cytryny.

Wspólną akcję poprzedziły spotkania z przedszkolakami oraz uczniami szkoły podstawowej w Wierzchlesie, podczas których mundurowi przeprowadzili pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.