Działania "Prędkość" w powiecie łowickim - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" w powiecie łowickim

Policjanci z łowickiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję "Prędkość", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Dwoje piratów drogowych utraciło prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek na drodze! Nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii.

12 września 2018 r policjanci z łowickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Były to działania krajowe. Mundurowi skupili swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach krajowych i wojewódzkich. Akcja skierowana jest przeciwko piratom drogowym, a jej celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Analiza zdarzeń drogowych wskazuje, że przyczyną wielu wypadków drogowych jest właśnie „nadmierna prędkość”. Eliminowanie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Tego dnia stróże prawa ujawnili 26 przekroczeń dozwolonej prędkości. Dwoje kierujących jechało tak szybko, że stracili uprawnienia do kierowania. O godzinie 16.30 na drodze krajowej nr 92 w Jackowicach kierująca skodą 44-letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego przekroczyła prędkość o 66 km/h. Natomiast tuż po 18-tej na drodze krajowej nr 70 w Bełchowie fordem poruszał się 28-letni skierniewiczanin, przekraczając prędkość o 58 km/h. Kierujący utracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi.

Przypominamy i przestrzegamy, że nadmierna prędkość i brawura są często przyczyną zdarzeń drogowych i może doprowadzić do tragedii! Zatem kierowco, noga z gazu. Czasem lepiej się spóźnić, ale bezpiecznie dotrzeć do celu.