Dziękujemy, że po raz kolejny trenowaliście z nami! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dziękujemy, że po raz kolejny trenowaliście z nami!

13 września 2018 roku o godzinie 17.00 , już po raz czwarty w łódzkiej Manufakturze odbył się trening pod hasłem „Trenuj z policją”. Do zajęć przystąpiło kilkadziesiąt osób, które postanowiły uwierzyć w siebie i nauczyć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Rękawice podjęli zarówno panowie jak i panie w różnym wieku, a co nas najbardziej cieszy niektórzy są z nami już po raz kolejny.

Mamy świadomość, że te kilka treningów nie jest w stanie zrobić z każdego „Bruce’a Lee”, ale wierzymy, że możemy nauczyć pewnych odruchów, które wykorzystane w sytuacji ataku pozwolą na skuteczną obronę. Nam również zależy na Waszym bezpieczeństwie!

Treningi będą odbywały się do końca września co czwartek o godzinie 17.00. Zajęcia prowadzone są przez policyjnych instruktorów taktyk i technik interwencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi między innymi przez sierż.sztab. Marta Mysur, która jest instruktorem i Mistrzynią Świata w Taekwondo.

Inicjatywa organizowana jest pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i Marszałka Województwa Łódzkiego. Uczestnikami zajęć mogą być osoby, które ukończyły 16 rok życia. Niepełnoletni przystąpią do zajęć za zgodą rodziców lub opiekunów. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak zachować się w przypadku niespodziewanego ataku, odeprzeć go, a nawet obezwładnić napastnika. Poza tym instruktorzy wskażą zasady prawidłowego dbania o kulturę fizyczną, która niewątpliwe ma wpływ na radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia. Dodatkowo podczas imprezy będzie możliwość zapoznania się z zawodem policjanta i specyfiką służby w naszej formacji. Na terenie Manufaktury zostanie umieszczone stanowisko informacyjne doboru do służby w policji. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody oraz gadżety.