Policjanci odzyskali skradziony motorower - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony motorower

Wieruszowscy policjanci odzyskali skradziony we wrześniu b.r. w Wieruszowie motorower. Ustalili dwie osoby podejrzane o kradzież jednośladu. Jeden z podejrzanych już usłyszał zarzut w tej sprawie.

10 września 2018 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zostali powiadomieni o kradzieży motoroweru typu cross – enduro marki Derbi Senda skradzionego w dniach 9 / 10 września 2018 roku z jednego z parkingów przy ulicy Dąbrowskiego w Wieruszowie.Wartość jednośladu pokrzywdzony określił na kwotę 4500 złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się wieruszowscy policjanci. Dzięki dobrej znajomości środowiska przestępczego wieruszowscy stróże prawa szybko ustalili podejrzanych w tej sprawie. Okazało się, że kradzieży motoroweru dokonał 13 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów wspólnie z swoim 19 – letnim kompanem, również mieszkańcem gminy Wieruszów. Jak się również okazało młodzi mężczyźni po kradzieży rozkręcili motorower na części i kilka z nich sprzedali. Policjanci odzyskali niektóre elementy skradzionego motoroweru. Na okoliczność tej kradzieży funkcjonariusze przesłuchali 13 – letniego mieszkańca gminy Wieruszów i zatrzymali jego 19 – letniego kolegę. Wobec 19 – latka prokurator zastosował dozór policyjny. 13 – latek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tej sprawy. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.