Prędkość i zmiana warunków atmosferycznych nie zawsze się opłacają - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość i zmiana warunków atmosferycznych nie zawsze się opłacają

Kierująca Fiatem Pandą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wylądowała na torowisku blokując ruch tramwajowy na kilka godzin.

Około godz. 7:10 policjanci łódzkiej drogówki zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na Al. Włókniarzy przy ul. Srebrzyńskiej. Po przyjeździe na miejsce uwagę funkcjonariuszy skupił przewrócony na wyznaczonym torowisku Fiat Panda. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że 65-letnia kierująca Fiatem poruszała się lewym pasem ruchu Alei Włókniarzy i na wysokości skrzyżowania z ul. Srebrzyńską próbowała zmienić pas ruchu. Niestety zmieniające się warunki atmosferyczne oraz niedostosowanie prędkości pojazdu do tych warunków spowodowały, że kobieta utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi, wjechał na wyznaczone torowisko wywracając tym samym pojazd na lewy bok. Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości, 65-latka była trzeźwa. Nie odniosła żadnych obrażeń, jednakże zablokowała ruch tramwajowy na kilka godzin.
Mieszkanka Łodzi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym.
Pamiętajmy, że zmienna pogoda z opadami śniegu lub deszczu nie ułatwia nam jazdy, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera. Nagłe opady deszczu, śniegu, śliska nawierzchnia czy też brak umiejętności jazdy w takich warunkach powodują, że na drogach dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Na warunki atmosferyczne niestety nie mamy żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Zawsze pamiętajmy, że zmieniające się warunki atmosferyczne są dla kierowców wyjątków zdradliwe i należy jechać wolniej, ostrożniej i rozsądniej.

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż
WRD KMP Łódź