Dzielnicowi profilaktycznie przed feriami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi profilaktycznie przed feriami

Już od piątku z chwilą, kiedy wybrzmi ostatni dzwonek dzieci i młodzież z woj. łódzkiego rozpoczną ferie zimowe. Aby były one bezpieczne dzielnicowi z łęczyckiej komendy odwiedzali szkoły, gdzie radzili jak spędzić ten długo wyczekiwany, dwutygodniowy wypoczynek. Nie zabrakło prelekcji dla rodziców i grona pedagogicznego.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej w Łęczycy w związku feriami, które tego roku na terenie woj. łódzkiego mają się rozpocząć 11 lutego, prowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną w ramach, których rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku. 7 lutego zawitali do szkół na terenie Grabowa i Daszyny, a 8 lutego miejscem spotkania była podstawówka w Chorkach oraz Siedlcu. Poza młodzieżą dzielnicowi nie zapomnieli o ich wychowankach, nauczycielach i rodzicach. Prelekcje dla tej grupy dzielnicowi przeprowadzili 6 lutego w Szkole Podstawowej w Błoniu oraz wczoraj podczas dodatkowego spotkania w Grabowie. Tutaj rodzice jak i grono pedagogiczne, dzięki dzielnicowym mogli poznać „edukacyjną walizkę”, w której znajdują się atrapy narkotyków oraz akcesoria służące do ich przyjmowania i przechowywania. Takie działanie miało na celu podniesienia świadomości w zakresie problematyki środków narkotycznych w przeciwdziałaniu temu negatywnemu zjawisku. Dodatkowo dzięki przygotowanej prezentacji dzielnicowi pokazali jakie skutki niesie zażywanie takich substancji. Rozmawiając z młodzieżą szkolną stróże prawa radzili jak być wzorowym uczestnikiem ruchu drogowego, zwracając uwagę na elementy odblaskowe. Informując o rozsądnym korzystaniu z internetu, zachęcali do zabaw na świeżym powietrzu. Tutaj apelowali do dzieci o niezjeżdżanie z górek, które znajdują się przy ulicy, gdzie zjazd sankami może zakończyć się pod kołami jadącego samochodu. Zakazywali rzucania śnieżkami w jadące samochody. Temat również dotknął zabaw w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych. Wchodzenie na lód może skończyć się w najlepszym przypadku kąpielą w zimnej wodzie ale też finał może być bardziej tragiczny.

Kończąc spotkania policjanci podkreślali znaczenie roli dzielnicowego w kontaktach ze społeczeństwem, zachęcając tym samym do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.