Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje powiatowe Konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

13 marca 2019 roku za sprawą policjantki zajmującej się profilaktyką społeczną w wieluńskiej komendzie w II Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Młodzież z wieluńskich szkół średnich rywalizowała o miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentować powiat wieluński w finale wojewódzkim.

Eliminacje powiatowe zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu, Urzędem Miejskim w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Komisji konkursowej przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Libura. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Starosty Powiatu Wieluńskiego Marka Kielera, Zastępcy Burmistrza Wielunia Joanny Skotnickiej – Fiuk, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Zenona Kołodzieja, ratownika medycznego Sebastiana Jasińskiego oraz przedstawicieli ze szkół średnich powiatu wieluńskiego.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiły : Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespól Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Celem konkursu było promowanie służby w Policji oraz popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. W zmaganiach konkursowych brały udział czteroosobowe drużyny ze szkół, które najpierw rozwiązały test wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie każda z drużyn miała za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie.

W trakcie konkursu młodzi ludzie mogli również dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz obejrzeli pokaz zasad samoobrony przygotowany przez wieluńskiego dzielnicowego st. sierż. Łukasza Krzemienia, który jest również instruktorem technik i taktyk interwencji. Ponadto ratownik medyczny Sebastian Jasiński zaprezentował zasady udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie konkursu policjanci przybliżyli jego uczestnikom działanie interaktywnych narzędzi takich jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja komenda”.

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu wieluńskiego w finale wojewódzkim konkursu przypadło drużynie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, z kolei trzecie miejsce reprezentanci z II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Laureaci konkursu otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu . Wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie serdecznie dziękujemy.