Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie dwóm mężczyznom, którzy zamierzali popełnić samobójstwo

Pabianiccy funkcjonariusze w przeciągu godziny uratowali życie dwóm mężczyznom, którzy zamierzali odebrać sobie życie. Niedoszli samobójcy trafili na obserwację do szpitala.

21 czerwca 2016 roku w  godzinach wieczornych dyżurny pabianickiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia od  zaniepokojonych rodzin, że ich najbliżsi zamierzają odebrać sobie życie.  Z pierwszego zawiadomienia wynikało, że 31-latek w godzinach popołudniowych odjechał spod domu matki czarnym bmw i udał się do pobliskiej miejscowości. Po pewnym czasie przysłał sms-a, z treści którego wynikało że chce popełnić samobójstwo. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpili do poszukiwania mężczyzny. Dyżurny podał wszystkim patrolom pełniącym służbę na mieście komunikat o rysopisie i marce samochodu, jakim poruszał się 31-latek. Czarne bmw na terenie Pabianic zauważył  wracający po służbie do domu funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.  Natychmiast skontaktował się z dyżurnym. Szybka interwencja  policjantów  uchroniła 31-latka od realizacji autodestrukcyjnych zamierzeń.  Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

 

Kilkanaście minut później  inni mundurowi w ostatniej chwili ratowali życie 40-latka, który powiesił się w swoim mieszkaniu. Wcześniej  mężczyzna wysłał do rodziny informację o  zamiarze odebrania sobie życia. Sierżant sztabowy i posterunkowy nie zwlekając ani chwili odcięli pętlę  wisielczą i natychmiast przystąpili do resuscytacji. Gdy mężczyzna odzyskał przytomność wezwali na pomoc karetkę pogotowia.  Niedoszły samobójca  trafił do szpitala.