"KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI" W ŁOWICZU - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI" W ŁOWICZU

9 lipca 2019 roku policjanci z łowickiej drogówki uczestniczyli w krajowych działaniach "Kaskadowy pomiar prędkości". Kontrole zorganizowano na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu łowickiego.


Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych. Głównym założeniem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość. Stróże prawa na drogach krajowych i wojewódzkich skontrolowali 72 pojazdy, ujawniając aż 58 przypadków przekroczenia prędkości za popełnione wykroczenia na kierujących policjanci nałożyli 51 mandatów karnych i zatrzymali 1 prawo jazdy.

Policjanci przypominają uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

 

  • policjant podczas kaskadowego pomiaru prędkości
  • policjant podczas kaskadowego pomiaru prędkości
  • policjant podczas kaskadowego pomiaru prędkości