Alkohol przyczyną zdarzeń drogowych ! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol przyczyną zdarzeń drogowych !

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są istotnym problemem na drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. Ostatnio na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci kilkakrotnie byli angażowani do zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego! Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze !!!

 29-letni kierowca ciągnika rolniczego odpowie za spowodowanie wypadku i kierowanie w stanie nietrzeźwości. 78-letni nietrzeźwy kierowca renault spowodował kolizję z radiowozem policyjnym. Pijany 54-letni kierowca oplem wjechał do przydrożnego rowu. Nietrzeźwy 79-letni pieszy prowadzący rower wszedł wprost pod koła forda. Pijany kierowca opla wjechał w tył renault clio.  Pijany i poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 44-latek wjechał w auto karawanu pogrzebowego. Wszystkie te zdarzenia miały miejsce w okresie od 26 do 28 października 2019 roku.

Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze !!

26 października 2019 roku o godzinie 13.00 policjanci byli wezwani do miejscowości Gręboszów. Zgłoszenie dotyczyło kierowcy ciągnika rolniczego, którego sposób jazdy wskazywał, że jest nietrzeźwy. Kierujący ciągnikem wiózł pasażera, który siedział na prawym błotniku. Na miejscu policjanci zastali zaparkowany na polu przy drodze ciągnik rolniczy. Poszukując świadków zdarzenia ustalili, że pasażer, który siedział na błotniku, w skutek gwałtownego hamowania kierowcy ciągnika, upadł na asfalt. Po zdarzeniu pasażer i kierowca ciągnika odjechali z miejsca samochodem osobowym, który po nich przyjechał. Funkcjonariusze dotarli do właściciela ciągnika okazało się, że 29-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Jego pasażerem był 63-letni mieszkaniec Gręboszowa, który przez swoją rodzinę został odwieziony do szpitala w Bełchatowie. 29-latek, uprzednio notowany za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości usłyszał już zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat więzienia. Odpowie też za spowodowanie wypadku drogowego, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

26 października 2019 roku, po godzinie 18.00, w miejscowości Wypychów policjanci z bełchatowskiej drogówki zwrócili uwagę na renault clio. który jechał z przeciwnego kierunku i skręcając na posesję zawisł nad rowem. Kiedy mundurowi zatrzymali się aby sprawdzić co się stało, kierowca cofając na jezdnię uderzył w radiowóz. Policyjne badanie stanu trzeźwości 78-latka wykazało, że ma on w organizmie ponad pół promila alkoholu.

26 października 2019 roku o godzinie 21.30 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Wielopole interweniowali wobec 54-latka, który stracił panowanie nad oplem astrą, zjechał na lewy pas i wjechał do rowu. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że bełchatowianin ma w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

27 października 219 roku o godzinie 17.35 policjanci z bełchatowskiej drogówki pojechali na miejsce wypadku drogowego. W Szczercowie na ulicy Praga 25-latek  potrącił pieszego, który prowadząc rower wtargnął na jezdnię wprost pod koła forda. W wyniku zderzenia pieszy z obrażeniami nogi trafił do bełchatowskiego szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 79-letni pieszy miał w organizmie blisko promil alkoholu.

27 października 219 roku o godzinie 18.40 funkcjonarusze interweniowali na miejscu kolizji drogowej. W Bełchatowe na Rondzie Żołnierzy Niezłomnych kierujący oplem vectrą wjechał w tył renault clio. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

28 października 2019 roku, w południe bełchatowscy policjanci pojechali na miejsce kolizji drogowej na skrzyżowanie ulic Włókniarzy i Cmentarnej. 44-latek kierujący fiatem ducato wymusił pierwszeństwo i uderzył w mercedesa karawanu pogrzebowego. Okazało się też, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Bełchatowianin nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Najbliższy czas bełchatowianin spędzi w areszcie odbywając karę pozbawienia wolności.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy poniosą konsekwencje swojego zachowania. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant z zatrzymanym podczas przesłuchania