Ukradł dwie płyty CD i miał przy sobie narkotyki - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Ukradł dwie płyty CD i miał przy sobie narkotyki

Policjanci IV Kompanii Oddziału Prewencji w Łodzi w jednym z łódzkich dyskontów zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie 5 gramów suszu roślinnego. Za posiadanie marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

12 maja 2020 r. w godzinach wieczornych policjanci z Oddziału Prewencji  w Łodzi zostali skierowani do jednego z dyskontów spożywczych znajdującego się na terenie dzielnicy Widzew. Powodem wezwania mundurowych było ujęcie przez ochronę sklepu młodego mężczyzny, który ukradł dwie płyty CD o wartości około 60 zł. Czyn ten według polskiego prawa jest wykroczeniem. Jednak podczas dalszych czynności policyjnych na miejscu zdarzenia okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie także torebkę foliową z suszem roslinnym. Mężczyzna przyznal się, że jest to  marihuana. Testy przeprowadzone na komisariacie potwierdziły, że w suszu znajduje się substancja psychoaktywna THC, będąca aktywnym chemicznie składnikiem konopi indyjskich. Oprócz posiadania narkotyków u mężczyzny w domu znaleziono także pomysłowy przedmiogt służacy do ich ukrywania. W jednej z książek stojących na półce wycięto częściowo strony uzyskując w ten sposób swoistą szkatułkę do przechowywania narkotyków. Mężczyznę zatrzymano i orpócz wykroczenia odpowie także za posiadanie narkotyków. Za tego rodzaju przestepstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

  • otwarta książka z wyciętymi stronami, zrobionym specjalnie miejscem na ukrycie narkotyków oraz fifka służąca do palenia marihuany