Widzisz nietrzeźwego kierującego -reaguj! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Widzisz nietrzeźwego kierującego -reaguj!

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługuje na wyróżnienie. Tym razem takim zachowaniem wykazał się kierowca tira – zespołu pojazdów, którzy nie wahał się powiadomić policji o nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna zatrzymał się aby udzielić pomocy kierującemu samochodem volvo jednak kiedy podszedł do niego wyczuł alkohol i w związku z tym powiadomił policję a kierującemu uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki auta.

Do zdarzenia  doszło 28 listopada 2016 roku około godziny 4.15 w Nowej Brzeźnicy  na ul. Kościuszki stanowącej część drogi krajowej DK-42. Kierujący zespołem pojazdów 34-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego widząc volvo w rowie zatrzymał się aby pomóc kierującemu. Kiedy się jednak zbliżył do kierowcy samochodu wyczuł woń alkoholu i w związku z tym o zdarzeniu poinformował dyżurnego komendy w Pajęcznie oraz uniemożliwił dalszą jazdę poprzez wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki samochodu. Policjanci zbadali  stan trzeźwości kierującego. Okazało się , że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.. Mężczyzna teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji, brak dokumentów do kontroli drogowej oraz jazdę bez uprawnień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz do kierowania pojazdami.

Także 28 listopada 2016 roku o godzinie 19.00 dyżurny zgierskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Łagiewnikach Nowych jakiś mężczyzna najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu jeździ motorowerem. Gdy mundurowi dojechali na miejsce zastali tam 59-letniego kierującego motorowerem w towarzystwie przypadkowych przejezdnych. W rozmowie ze świadkami  funkcjonariusze ustalili, że zauważyli leżący na poboczu motorower, pod którym leżał jakiś mężczyzna. Gdy zainteresowali się jego losem kierujący motorowerem wstał, powiedział, że wszystko jest w porządku i wsiadł na swój pojazd. Przejechał jakieś 20-30 metrów i przewrócił się razem z jednośladem na pobocze. Wtedy zabrali mu kluczyki od motoroweru i pilnowali go, aż do przyjazdu Policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny -  miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 59-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Może usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności,  zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.