Długi weekend "Boże Ciało" - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KWP w Łodzi

Aktualności

Długi weekend "Boże Ciało"

Od 10 czerwca rozpoczyna się długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Prognozy meteorologiczne są optymistyczne, wykazują ładną, słoneczną pogodę. Z pewnością będzie miało to wpływ na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego.

W związku z nadchodzącym „długim weekendem” większa liczba policjantów ruchu drogowego będzie dbała o bezpieczeństwo na drogach. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze intensyfikują kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Prowadzone są kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. W miejscach, gdzie będzie tego wymaga sytuacja, na drodze funkcjonariusze będą kierowali ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu.
Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy
o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.
Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.
Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.