MASKOTKA ŁÓDZKIEJ POLICJI - Wydział Prewencji KWP w Łodzi

MASKOTKA ŁÓDZKIEJ POLICJI

MASKOTKA ŁÓDZKIEJ POLICJI

KOMISARZ BŁYSK- maskotka łódzkiej Policji. Logo zostało wybrane 22 czerwca 2005r. w ramach konkursu plastycznego pod hasłem "Dziecięce logo policyjne" zorganizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Łodzi.

Ideą konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Łodzi i całego województwa. Zwyciężył rysunek 11-letniej uczennicy z jednej ze szkół podstawowych pow. wieruszowskiego. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi powstał strój Komisarza Błyska oraz maskotka.

Od 14 lat maskotka jest rozpoznawalnym symbolem łódzkiej Policji. Komisarz Błysk widnieje na Elementarzu Bezpieczeństwa, jest nieodłącznym elementem "Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie" w ramach "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa", jak również jest obecny podczas policyjnych turniejów, konkursów oraz obchodów Święta Policji. Maskotki Komisarza Błyska wręczane są jako nagrody w konkursach oraz przekazywane w celach charytatywnych, czy też jako "pocieszyciel" dla dzieci pokrzywdzonych w wypadkach, czy też w innych losowych zdarzeniach.