AKTUALNOŚCI

"Próbujesz-ryzykujesz"

16 marca 2016 roku w auli pabianickiej komendy odbył się konkurs wiedzy pn. ”Próbujesz - ryzykujesz” pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego. Konkurs dotyczący konsekwencji sięgania po różnego rodzaju używki adresowany był do gimnazjalistów.

6 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu pabianickiego walczyło o zwycięstwo. Zadaniem 3-osobowych drużyn było rozwiązanie testu przygotowanego na te okazję przez policjantów oraz pracowników Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej. Po jego rozwiązaniu uczniowie słuchali wypowiedzi swoich rówieśników, którzy mieli doświadczenie z używkami i ich skutkami. Następnie omówiono test wraz ze specjalistą z ośrodka panią Eweliną Ornaf. Z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna z Gimnazjum w Lutomiersku, zajmując na podium pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Dobronia, natomiast trzecie – uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

 Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Urząd Miasta w Pabianicach oraz Urząd Miasta w Konstantynowie Łódzkim. Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem objęło Nowe Życie Pabianic. Współorganizatorem był również Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach.

Kolejny etap konkursu nastąpi w dniu 26 kwietnia br. Zadaniem uczestników konkursu będzie przeprowadzenie w swoich szkołach dla rówieśników zajęć o tematyce używek.

 

Powrót na górę strony