AKTUALNOŚCI

Warsztaty "Policja jakiej nie znacie" w Załęczu

Podczas II Wojewódzkiego Zjazdu Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim organizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej prowadzone były warsztaty pn. "Policja Jakiej nie znacie" oraz bieg terenowy.

W dniu 29 marca 2017r. w trzecim dniu zjazdu liderów młodzieżowych–asp.szt.Magdalena Piotrowska z Wydziału Prewencji KWP w Łodzi prowadziła warsztaty oraz bieg terenowy dla młodzieży z województwa łódzkiego. Podczas warsztatów przybliżono pracę policjantów różnych wydziałów, omówiono strukturę Policji, młodzież sporządzała własnoręcznie rysopis sprawcy, dyskutowała na temat wybranych artykułów z Kodeksu Karnego a ponadto mogła zapoznać się z elementami I pomocy przedmedycznej i urządzeniem AED, które zaprezentował sierż. szt. Michał Pawłowski z OPP w Łodzi. Ponadto młodzi ludzie mogli obejrzeć pokaz samoobrony w wykonaniu wieluńskich policjantów sierz. Łukasza Krzemienia i sierż.szt. Damiana Grobelnego a następnie pod okiem instruktorów mogli wykonać kilka ćwiczeń.

Po warsztatach , młodzież została podzielona na cztery zespoły, które pod okiem opiekunów musiały rozwiązać krzyżówki z hasłami profilaktycznymi, ułożyć z szyszek nazwę swojego zespołu, zamienić się butem, wykazać wiedzą i sprytem a wszystko na terenie całego Nadwarciańskiego Grodu z dodatkowym utrudnieniem w postaci odmierzanego czasu. Zwycięska druzyna otrzymała pamiątkowe dyplomy.Było dużo śmiechów i trochę stresu podczas zadań a przede wszystkim zdrowej rywalizacji.

Powrót na górę strony