AKTUALNOŚCI

XII FINAŁ WOJEWÓDZKI "KONKURSU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE"

W dniu 17 listopada 2017r. w godz. 10:00-14:30 w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 7 w Łodzi, Wydział Prewencji KWP w Łodzi przeprowadził XII finał wojewódzki „Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” realizowany w ramach programu profilaktycznego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Konkurs adresowany jest do uczniów drugich klas szkól podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Biorą w nim udział dwuosobowe drużyny składające się z dziewczynki i chłopca, którzy zwyciężyli etap szkolny  a następnie etap powiatowy konkursu. 22 drużyny  pokonują indywidualnie tor przeszkód taki jak dla kandydatów do Policji ale dostosowany do ich wieku, a następnie zespołowo rozwiązują test z wiedzy o bezpieczeństwie.

Równolegle został przeprowadzony konkurs „Super Kibice” na najlepiej kibicującą drużynę. W tym roku zgłosiło się wyjątkowo dużo drużyn bo aż 17, które maksymalnie mogą liczyć do 30 zawodników. Podczas całego wydarzenia zespoły kibicujące były oceniane przez przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Łodzi, funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego. Jednogłośnie, tytuł najlepiej kibicującej drużyny wywalczyły „smerfy” ze Szkoły Podstawowej w Błogiem Rządowym , pow. opoczyński. Puchar dla zwycięzców oraz upominki dla całej drużyny ufundował Łódzki Kurator Oświaty,     oraz Wydział Promocji Urzędu Marszałkowskiego .

W „Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” zwyciężyła drużyna w składzie: Natalia Pąśko i Stanisław Brewiński ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka  w Michowicach (pow. skierniewicki), drugie miejsce zajęli: Julia Foja i Krystian Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach (pow. radomszczański), natomiast miejsce trzecie zajęła drużyna, w skład której wchodzili: Aleksandra Kołacińska i Wojciech Adaszek ze Szkoły Podstawowej nr 12  w Piotrkowie Trybunalskim.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego pamiątkowe dyplomy, maskotki Komisarza Błyska oraz hulajnogi i kaski ochronne ufundowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego, jak również drobne upominki od Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Dla zwycięzców turnieju wartościowe nagrody ufundował Wojewoda Łódzki oraz Stowarzyszenie Policji IPA. W całym wydarzeniu uczestniczyło ok.500 osób.

Powrót na górę strony