AKTUALNOŚCI

Zbliżają się wakacje więc czas pomyśleć o wspólnym bezpieczeństwie. Policjanci z Poddębic w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” kontynuują cykl spotkań z uczniami szkół w powiecie poddębickim oraz uczestniczą w festynach rodzinnych. Tym razem stróże prawa

Sprzyjająca aura, długie weekendy i zbliżające się wakacje spowodowały podjęcie działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Policjanci z Poddębic spotykali się z grupą uczniów oraz ich rodzicami na prelekcjach oraz festynach rodzinnych zorganizowanych w ramach Dnia Dziecka.

Podczas spotkań uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych a także ich rodzice wysłuchali fachowych porad dotyczących bezpieczeństwa w szkole i w domu a także poznali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Tutaj główną uwagę skupiono na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem tzw. „niechronionych” uczestników ruchu, gdzie poruszono tematykę związaną z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów omawiając przy tym w szczególności aspekty związane z noszeniem elementów odblaskowych. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego zachowania w trakcie jazdy autobusem i samochodem, zachowań w przypadku ataku psa a także poruszono temat związany z osobami obcymi. Starsza grupa uczniów poznała zagadnienia z zakresu cyberprzestęczości a także wybranych aspektów z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Na zakończenie każdego ze spotkań przypomniano dzieciom i ich opiekunom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą omawiając zagadnienia związane z tzw. „dzikimi kąpieliskami” a także poruszono temat dotyczący bezpieczeństwa dzieci podczas prac polowych. Podczas festynów rodzinnych wszyscy uczestnicy mieli niecodzienną okazję poznać tajniki służby policjantów a także obejrzeć akcesoria policyjne.

Powrót na górę strony