AKTUALNOŚCI

IV Powiatowy Przystanek PaT w Zapolicach.

18-19 czerwiec 2016 r., blisko 120 uczniów ze szkół z powiatu zduńskowolskiego wzięło udział w IV Powiatowym Przystanku PaT, który w miniony weekend zatrzymał się w Zapolicach. Młodzież miała okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, ale przede wszystkim nawiązać nowe relacje i wspólnie spędzać czas zgodnie z ideą akcji, czyli działania dla drugiego człowieka bez używek i sztucznych motywacji.

 IV Powiatowy Przystanek PaT odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach, który był głównym organizatorem tegorocznej akcji. Do Zapolic przyjechała młodzież z kilku szkół powiatu zduńskowolskiego: Szadku, Janiszewic, Wojsławic i Zduńskiej Woli. Przez całą sobotę uczestnicy przystanku brali udział w warsztatach, dzięki którym można było rozwinąć i pogłębić swoje zainteresowania. Młodzież uczestniczyła m.in. w spływie kajakowym Widawką i Wartą, rajdzie rowerowym po terenie Parku Krajobrazowego Warty i Widawki, były warsztaty taneczne, samoobrony, fotograficzne, kulinarne, plener malarski, warsztaty komiksu, czy warsztaty kryminalistyczne. W sobotę wieczorem wszyscy "patowicze" spotkali się na ognisku i dyskotece. W niedzielę na uroczystej gali podsumowano warsztaty oraz wręczono okolicznościowe dyplomy statuetki. W przyszły roku gospodarzem Powiatowego Przystanku PaT będzie Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Janiszewicach.
PaT to skrót od nazwy programu "Profilaktyka a Ty": co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień? W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Program realizuje Gabinet Komendanta Głównego Policji poprzez Impresariat PaT w Warszawie.

Powrót na górę strony