AKTUALNOŚCI

II Łowicka PaTosfera pn. „Profilaktyka według Ekonomika”.

W ramach ,,ogólnopolskiego Głosu profilaktyki:” w dniu 17.062016 roku w łowickim Parku Błonie odbyła się Druga Łowicka Patosfera” – Profilaktyka Według Ekonomika zorganizowana przez Komendę Powiatowa Policji w Łowiczu wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. Ogółem w imprezie wzięło udział 300 osób.

Impreza rozpoczęła się przemarszem – w formie happeningu młodzieży ze szkoły na teren parku ,, Błonie” podczas którego młodzież rozdawała ulotki promujące życie bez uzależnień.

PaTosfera otworzył Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu - mł. insp. Marcin Grzelak, który przywitał zebranych. Następnie odbył się pokaz samoobrony zaprezentowany przez łowickich funkcjonariuszy. Później, zgodnie ze scenariuszem rozpoczęły się zawody. W tym dniu na młodzież czekało wiele różnych atrakcji. Na muszli koncertowej odbywała się część artystyczna, ponadto utalentowani uczniowie mogli zaprezentować się przed rówieśnikami. A Ci, którzy lubią sport, mogli zmagać się w różnorodnych konkurencjach i walczyć o puchary i zdobywać inne nagrody. Po raz pierwszy odbył się Łowicki Armagedon podczas którego uczniowie mogli rywalizować z emocjonującym biegu z różnego rodzaju przeszkodami. Puchary wręczali i gratulowali zwycięzcom Burmistrz Miasta  - Krzysztof Jan Kaliński, Wicestarosta – Grzegorz Bogucki, Wicedyrektor ZSP Nr 4 w Łowiczu - Ewa Bury oraz Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu – mł. insp. Marcin Grzelak.

Podczas całej imprezy funkcjonowały stoiska stałe: stoisko Sanepidu ( badania ciśnienia, badania smokolizerem) stoisko policyjne ( radiowóz i policjanci), stoisko Zakładu Karnego ( narko i alkogoogle oraz funkcjonariusze ZK), prezentacja motocykli miejscowego klubu motocyklowego No. 16.

Na zakończenie, po emocjonujących rywalizacjach międzyszkolnych odbył się "Zryw wolnych serc - Przestańmy biec". Następnie jedna z uczennic odśpiewała hymn PaT-owski. Ideą tej akcji było zjednoczenie się, w trosce o to, by narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. 

 

 

 

 

 

http://pat.zsp4.lowicz.pl/

 

www.lowicz24.eu/aktualnosci/l24/9848-mlodzi-maja-recepte-na-walke-z-nalogami

 

Powrót na górę strony