AKTUALNOŚCI

Rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w roku bieżącym nie zorganizowano uroczystej gali podsumowującej etap wojewódzki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. 30 czerwca w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla trójki uczestniczek - laureatki i wyróżnionych w etapie centralnym konkursu.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Wojewódzka Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” ustaliła, że w wyniku przeprowadzonych eliminacji, wśród rekordowej liczby 3 756 uczniów  z  200 szkół podstawowych, laureatami łódzkiego etapu wojewódzkiego zostali:

  • I grupa wiekowa (klasy 0-3) I miejsce zajęła Nikola Lee, uczennica klasy II SP w Lututowie, filia w Niemojewie       
  • II grupa wiekowa (klasy 4-8) I miejsce zajęła Pamela Mularczyk, uczennica klasy VI SP w Przedborzu

Dodatkowo troje dzieci z naszego województwa zostało wyróżnionych w etapie centralnym konkursu (w całym kraju w konkursie brało udział 57 569 uczniów z 4 118 szkół podstawowych).III miejsce w drugiejgrupie wiekowej na poziomie centralnym zajęła Pamela Mularczyk ze szkoły w Przedborzu. Wyróżnienie Prezesa KRUS otrzymała Nikola Lee ze szkoły filialnej w Niemojewie a nagrodę partnera konkursu otrzymała Magdalena Niewiadomska ze szkoły w Szadku.

Współorganizatorami i fundatorami nagród były: Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, Łódzki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi. Wśród współorganizatorów znalazły się również: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs objęty był patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat medialny nad konkursem na terenie województwa łódzkiego objęły miesięczniki „RADA” i „W Nowej Roli”.

Nagrody od współorganizatorów pozostałym laureatom etapów regionalnych i etapu wojewódzkiego wręczono indywidualnie w Placówkach Terenowych Kasy lub doręczono do laureatów i wyróżnionych na adresy zamieszkania wskazane w zgłoszeniach do konkursu.

W jubileuszowej, X edycji konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi” na terenie województwa łódzkiego wykonano rekordową liczbę prac plastycznych. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, dziękujemy dyrekcji szkół oraz nauczycielom i rodzicom za pomoc w tworzeniu prac. Jednocześnie już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w przyszłorocznej, jedenastej edycji konkursu.

  • wręczenie nagród laureatom konkursu
  • wręczenie nagród laureatom konkursu
  • wręczenie nagród laureatom konkursu
  • wręczenie nagród laureatom konkursu
  • wręczenie nagród laureatom konkursu
Powrót na górę strony