AKTUALNOŚCI

„Spotkania bez barier - jestem świadomy, jestem bezpieczny”

Dzieci już od najmłodszych lat powinny wiedzieć, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Rozpoznawanie niebezpieczeństw, unikanie niepotrzebnego ryzyka i radzenie sobie w trudnych sytuacjach to niezwykle ważne umiejętności. Dziecko na każdym etapie swojego rozwoju powinno znać zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, by uniknąć zagrożeń. Wydział Prewencji KWP w Łodzi rozpoczął pilotażowy projekt dotyczący działań edukacyjno - informacyjnych z młodzieżą z niepełnosprawnościami pn. „Spotkania bez barier – jestem świadomy, jestem bezpieczny”.

23 sierpnia 2021 roku policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Łodzi spotkali się z młodzieżą realizującą swoje pasje i rozwijającą talenty w Klubie Świadomej Młodzieży funkcjonującym przy Fundacji Autism Team w Łodzi. Podczas zajęć młodzież poznała pracę, umundurowanie i stopnie policjantów. Jeden z tematów związanych z bezpieczeństwem dotyczył również reakcji dzieci w sytuacji kontaktu z nieznajomym. Policjanci ćwiczyli różne zachowania w trakcie zabawy, jak nie dać się oszukać i namówić do przestępstwa oraz jak należałoby postąpić w danej sytuacji. Radzili również co zrobić, gdy podchodzi do nas ktoś nieznajomy. To ważne ćwiczenie, ponieważ każdy, kto będzie potrafił rozpoznać zagrożenie, będzie wiedział, jak może się przed nim bronić i jak ma sobie z nim poradzić.

Młodzi ludzie wykazali się niezwykłym zaangażowaniem podczas spotkania, zaskakującymi pomysłami i rozwiązaniami problematycznych sytuacji oraz wielkim sercem w realizacji zadań i ćwiczeń. Było to pierwsze z cyklu spotkań i wspólnych przedsięwzięć umożliwiających realizację działań profilaktycznych z udziałem dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

  • grupa młodzieży z policjantami i dużą policyjną maskotką Komisarza Błyska
  • policjantka i policjant w maseczkach trzymają w ręku podziękowanie od dzieci w postaci laurki
  • policjant i policjantka w maseczkach podczas prelekcji
  • robienie odbitek linii papilarnych
  • policjant i policjantka w maseczkach podczas prelekcji
  • policjant i policjantka w maseczkach wraz z dwoma chłopcami
Powrót na górę strony