AKTUALNOŚCI

Spotkanie z uczniami klas mundurowych

Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Łodzi wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi we współpracy z Wydziałem Doboru KWP w Łodzi przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla uczniów klas o profilu policyjnym z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi związane z przedstawieniem zawodu policjanta.

Podczas zajęć zaprezentowano zadania oraz wyposażenie policjantów ogniw patrolowo-interwencyjnych, komórek konwojowych oraz służby policjantów dzielnicowych. Podczas kolejnej prelekcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaprezentowali zadania policjantów komórek ruchu drogowego, prezentując jednocześnie sprzęt policyjny obsługiwany na miejscu zdarzeń drogowych oraz urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów – miernik laserowy prędkości. Wszystkie poruszane zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy już na etapie szkoły średniej wyrażali akces wstąpienia do służby w Policji.

Zapraszamy i życzymy powodzenia przy przeprowadzanej rekrutacji przez Wydział Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Powrót na górę strony