AKTUALNOŚCI

Bezpieczne wakacje bez barier

Bezpiecznie Wakacje Bez Barier to kolejne już wydarzenie organizowane wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo „Bliżej Siebie” oraz Szkołę Podstawową Specjalną Nr 128 w Łodzi, którego celem jest promocja profilaktyki i wzajemna integracja, a przede wszystkim edukacja dla bezpieczeństwa.

Długo wyczekiwany (ponieważ pandemicznie przekładany) piknik dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu odbył się 14 czerwca 2022 r. w gościnnych i przyjaznych progach Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 128 w Łodzi.

W tym ważnym dla młodzieży dniu wsparcia udzielili również przedstawiciele Straży Miejskiej w Łodzi, WOPR w Zduńskiej Woli, PCK oraz uczniowie XVIII LO w Łodzi. Całość przedsięwzięcia podzielona była na stanowiska tematyczne, przy których odbywały się warsztaty i konkursy, odbyły się również pokazy przygotowane przez uczniów klasy mundurowej LO oraz uczniów Szkoły Podstawowej.

Wychowankowie Szkoły oraz podopieczni Stowarzyszenia przygotowali prace artystyczne na temat przestrzegania przez nich szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Łódzkiego każdy z uczestników został uhonorowany upominkiem za swoje zmagania.

Towarzyszący dzieciom uśmiech stał się niewątpliwie symbolem akceptacji i zrozumienia potrzeb w aspekcie łamana społecznych barier.

  • policjanci z dziećmi na pikniku profilaktycznym
  • policjanci z dziećmi na pikniku profilaktycznym
  • policjanci z dziećmi na pikniku profilaktycznym
  • policjanci z dziećmi na pikniku profilaktycznym
Powrót na górę strony